Šport 2015. 02. 11.

BASKET: Komárno posilnilo rozohrávku

Na súpiske MBK Rieker COM-therm Komárno pribudol Jaytornah Wisseh. Potvrdil to manažér Jozef Paulik pre portál basket.sk.

Dvadsaťsedem ročný rozohrávač s americkým pasom neuspel na prelome rokov na skúške v Handlovej a ako po voľnom hráčovi po ňom siahol manažment Komárna. V minulej sezóne zaznamenal v drese maďarského Körmendu 14,7 bodu, 5,2 asistencie a 4,3 doskoku na zápas. V drese slovenského tímu odohral tri zápasy, v ktorých dosiahol priemer 4 body, 5 asistencií a 3,3 doskoku na zápas.

Po náročnom víkende, kedy Komárňania odohrali tri stretnutia počas troch dní, pokračuje extraliga 32. kolom. Komárňania cestujú do Bratislavy, kde ich čaká náročný duel s Karlovkou. Domáci budú určite chcieť využiť únavu, ale aj zranenia, či choroby Obuvníkov.

Zdravotný stav TJ Bannistera nie je vážny, počas posledných dní podstúpil rôzne vyšetrenia a tie preukázali, že táto sezóna preňho neskončila. „Nemyslím si, že by mal pauzovať. Dáva sa do poriadku. Samozrejme, minulý týždeň odohral až štyri zápasy, už to bolo naňho veľa. Mal drobné zranenie a to sa v priebehu pohára rozšírilo,“ povedal pre basketbalový portál manažér J. Paulik.