Šport 2015. 02. 18.

BASKET: Kozel je späť! Komárňania porazili Inter ako tím

Jednoznačným šlágrom 34. kola basketbalovej extraligy bol súboj tretieho Interu s druhým Komárnom. Až na záver tretieho dejstva bol zápas vyrovnaný. Komárňania si vtedy vypracovali trinásť bodový náskok, ktorý ale začal Inter zmazávať hneď po obrátke. Hostia znížili päť minút pred koncom na 68:64 a všetko nasvedčovalo tomu, že budeme svedkami dramatického záveru.

Potom ale Komárnu začali padať strely a nervózni Bratislavčania si „pýtali“ nejednu technickú chybu. Až neustále protesty rozohrávača Babiča minútu a pol pred koncom zápasu ocenili arbitri ako technické previnenie voči pravidlám. Wissehov kôš s trestným hodom Jankoviča a loptou pre Komárno boli posledné klince do rakvy Interu.

Komárňanov potešil návrat Mareka Kozlíka na palubovku. Hoci zasiahol už v Leviciach, dnes ukázal všetko, čo mohol. Rýchlosť v obrane a výbornú trojbodovú mušku, keď v každom polčase dal po dve trojky. Opäť parádny výkon podal Jay Wisseh (31 bodov, 9 doskokov a 6 ziskov), Jankovič už tradične dal viac ako 20 bodov.

Za hostí odohral výborný zápas naturalizovaný Slovák Nešo Miloševič. K jeho 32 bodom ale nikto podstatnú porciu nepridal, len Graham dal dvojciferný počet bodov – 10.

Zo zápasu vyšli Komárňania oprávnene ako víťazi. Tímový duch a túžba vyhrať boli cítiť od začiatku do konca. Komárno sa tak drží stále za Prievidzou o bod. Predposledné kolo odohrajú Komárňania vo Svite a vyvrcholenie základnej časti príde zrejme v sobotu 28. februára, kedy práve „baníci“ odohrajú na palubovke Komárna priamy súboj o prvé miesto.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK Inter Bratislava 84:77 (19:18, 30:18, 17:22, 18:19)
Body KN: Wisseh 31, Jankovič 21, Kozlík 14, Alawoya 8, Halada 4, Marchyn a Jurčina po 2, Stojanov a Maslík po 1, Kratochvíl 0