Šport 2015. 02. 02.

BASKET: Oslabení Spišiaci idú domov s nakladačkou

V dohrávke preloženého stretnutia 31. kola basketbalovej extraligy si Komárňania pomerne hladko poradili s nepríjemným súperom zo Spiša. V polčase viedli o desať bodov, druhá polovica zápasu už domácim vyšla perfektne a svoj náskok natiahli na viac ako 30 bodov.

Spišiaci docestovali do Komárna bez pätice hráčov z rotácie. „Antoni dostal pracovnú ponuku z Nemecka a prikývol na ňu, Osvald aj Mandič majú zdravotné problémy. Tie nepustia do hry ani Lukáša Krajňáka a na juhozápad Slovenska s nami necestuje ani kapitán Bečarik,“ informoval pred zápasom tréner hostí Ivan Kurilla.

Napriek tomu podali hráči Spišskej Novej Vsi v prvom polčase sympatický výkon, bodovo ich ťahal rozohrávač Bulatovič a forward Brown. Na strane Komárna to boli už tradične TJ Bannister (double-double za 14 bodov a 12 asistencii) a Saša Jankovič, výborný výkon podal Siniša Bilič. Dve desinky dosiahol aj B. Alawoya.

Spišiaci v úvode Komárňanov zaskočili, viedli aj o osem bodov 14:6. DOmácich nabudil oddychový čas a v priebehu necelých troch minút vyrovnali a dostali sa do mierneho vedenia. Skóre sa potom hýbalo v ofenzívnych pretekoch veľmi rýchlo, Komárňania si budovali v druhej polke druhej časti hry mierny náskok. Dalo by sa povedať, že odpor súpera zlomil Komárňan Kratochvíl. Dve minúty pred koncom polčasu zvyšoval na 49:40.

Zvyšok zápasu vyhrali domáci o 22 bodov, o víťazovi sa rozhodli už krátko po polčase. Silný nástup Komárňanov už nedokázali Spišiaci zachytiť, štyri minúty pred koncom zápasu Marchyn zvyšoval trojkou na 101:71.

MBK Rieker Com Therm Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 107:75 (52:43) v 31. kole basketbalovej extraligy
Najviac bodov: Jankovič 28, Bilič 24, Alawoya 16 – Bulatovič 22, Brown 18, Pipíška, Kovalík a Hrkač po 7, 600 divákov