Šport 2015. 02. 15.

BASKET: Úspech v Leviciach pomohol vystrieľať Marchyn

Víťazstvo v Leviciach sa nerodilo ľahko, v druhom polčase sa zaskvel výbornou trojkovou streľbou Matej Marchyn, ktorý pri neúčasti Haladu dostal viac priestoru.

Basketbalisti Komárna potvrdili úlohu favorita, keď v sobotnom 33. kole uspeli na palubovke Levíc. V súčasnosti druhý tím najvyššej basketbalovej súťaže sa so súperom síce poriadne potrápil a v prvom polčase prehrával aj o desať bodov, no do poslednej časti hry vstupoval s osembodovým náskokom. Komárňania výhru už z rúk nepustili.

MBK Rieker COM-therm Komárno nastúpil bez chorého českého guarda Filipa Haladu, zato pripravený bol už Marek Kozlík, ktorý do zápasu zasiahol v samom závere. TJ Bannister sledoval zápas z lavičky neprezlečený.

Levičania boli favoritovi solídnym súperom. Skvelý zápas odohral Vladimír Klár, už v polčase mal 19 bodov, „potopil“ štyri trojky. Potom sa ale z ihriska vytratil a žiadny z jeho spoluhráčov už z perimetra triafať tak presne nedokázal. Naopak, trojkovými strelami sa zaskveli Komárňania, ktorých streľba v prvej polovici zápasu trápila. Najmä 24 bodový Matej Marchyn hádzal presne, veď mu z deviatich pokusov padlo do koša šesť. 24 bodov dosiahol aj J. Wisseh, pridal 10 asistencií. Double-double dosiahli aj S. Jankovič (17 bodov a 10 doskokov) a B. Alawoya (13 bodov a 12 doskokov, z toho 8 útočných). Americký legionár navyše pridal tri dôležité zisky.

„Opäť sme v úvode prehrávali, stalo sa nám to už možno 5-6 krát, keď sme po prestávke otáčali nepriaznivé skóre. S výsledkom dnešného zápasu som veľmi spokojný, od zajtra sa už pripravujeme na Inter,“ povedal po zápase tréner Komárna Miljan Čurovič, ktorý zároveň pochválil Mateja Marchyna za výborný zápas.

Komárno čaká náročný záver základnej časti. Už v stredu privíta basketbalistov Interu, ktorý tu len pred niekoľkými dňami vyhrali finále Budiš Slovenského pohára, potom pocestujú do Svitu a v poslednom kole privítajú basketbalistov Prievidze. Čaká nás teda horúci záver, v ktorom sa tri najlepšie tímy pobijú o najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off.

Eucos Levickí Patrioti – MBK Rieker Com Therm Komárno 91:99 (46:43) v 33. kole Eurovia SBL
Najviac bodov: Klár 24, Miljkovič 20, Galata 16 – M. Marchyn a Wisseh po 24, Jankovič 17, 800 divákov