Šport 2015. 02. 06.

BASKET: Začína basketbalový víkend v Komárne, domáci s najvyššími ambíciami

O Budiš Slovenský pohár zabojuje osem tímov. Prvenstvo obhajuje Svit, Komárno trápi zdravie. 

V Komárne štartuje finálový turnaj Budiš Slovenského pohára. Čiastočne obmenený systém privedie do mesta na juhu Slovenska už len posledných štyroch z ôsmich extraligových tímov. Fanúšikovia ‚Obuvníkov‘ ale ľutovať nič nemusia, pretože v piatok, ako v prvý hrací deň, privíta ich tím Levičanov.

Nie je tajomstvom, že fanúšikovia Komárna čakajú postup, veď s Levičanmi hrali tento rok tri zápasy a všetky vyhrali. Skóre zo vzájomných zápasov je +60. V prípade výhry narazia v sobotu na víťaza zápasu Prievidza – Banská Bystrica. Ďalšie semifinálové dvojice tvoria bratislavské tímy Inter a Karlovka, Svit sa stretne doma s Handlovou. Finále je naplánované na nedeľu o 18:00.

Podľa facebookovej stránky MBK Rieker COM-therm Komárno je miesta v hale ešte dosť a na každý zápas ostalo v pokladni dostatočné množstvo lístkov. „Pokladňa bude otvorená vždy hodinu a pol pred každým zápasom,“ uvádzajú administrátori.

Až piati tréneri by chceli podľa portálu basket.sk zabojovať o Slovenský pohár. Domáci coach Miljan Čurovič vníma súťaž ako druhú najdôležitejšiu na Slovensku. Jeho zverencov však trápia choroby a zranenia. „Aj keď máme problémy so zranenými hráčmi a maródkou, veď troch hráčov trápi chrípka, ambície zostávajú najvyššie,“ povedal pre basketbalový portál.

O úspechu hovorí aj snajper Saša Jankovič, ktorý chuť víťazstva v pohári okúsil minulý rok v drese Iskry Svit.: „Náš cieľ je samozrejme vyhrať. Hráme doma pred našimi fanúšikmi a to bude naša prednosť,“ myslí si Chorvátsky forward. Ako však dodáva, bude to veľmi náročné: „Aj Prievidza a Inter majú kvalitný káder, verím však, že to zvládneme!“

Ako sme už spomenuli, viacerí hráči Komárna majú zdravotné problémy. Marek Kozlík, Michal Maslík a Laco Stojanov už dávnejšie nezasiahli do zápasov, tréner M. Čurovič hovoril aj o chrípke v tíme. Navyše, zápas posledného hraného kola sa presunul zo soboty na pondelok. „Je náročné hrať za tri dni tri zápasy. Potrebujete mať širšiu rotáciu hráčov. Niekoľko dôležitých spoluhráčov má ťažkosti so zdravím, no my ostatní sme dobre pripravení. Dúfam, že pohár ostane v Komárne,“ je presvedčený S. Jankovič.

Program:
6.2.2015 (piatok)
18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno – EUCOS Levickí Patrioti

7.2.2015 (sobota)
15:00 1. semifinále Víťaz Inter/Karlovka – Víťaz Svit/Handlová
18:00 2. semifinále Víťaz Komárno/Levice – Víťaz Prievidza/B.Bystrica

8.2.2014 (nedeľa) 18:00 FINÁLE

Vstupné 3 EUR / zápas