Šport 2019. 06. 18.

Basketbal: po roku je späť aj Boban Tomič

Zaujímavý úlovok sa podaril vedeniu MBK Rieker Com-Therm Komárno. Po ročnej prestávke sa na juh Slovenska vracia 31-ročný slovinský rozohrávač Boban Tomič – píše o tom portál basketliga.sk.

Staronový playmaker „obuvníkov“ má na klub vynikajúce spomienky, počas dvoch rokov sa radoval z triumfu v Alpsko-jadranskom pohári, ligového striebra a bronzu. Pred sezónou 2018/2019 zmenil klubové farby, keď sa upísal Levickým Patriotom. Tam však napokon súťažný ročník nedokončil, vo februári prišlo lákanie z materskej Ľubľany. V SBL-ke odohral Slovinec 22 stretnutí, priemerne si zapisoval do štatistík 10,6 bodu, 2,3 doskoku, 5,4 asistencie a 1,4 zisku. „Som šťastný, že som opäť doma. Prajem si, aby sme boli zdraví počas sezóny, potom je možné všetko. Teším sa na novú sezónu,“ povedal Tomič k svojmu návratu do Komárna.

V družstve sa opäť stretne s Američanom Milesom Bowmanom, okrem toho si bielo-červený dres oblečie aj Nenad Miloševič, Lukáš Bolek, Filip Halmeš a Deondre Ray. Novým trénerom tímu je Srb Aleksandar Vržina.

 

Aj „Nešo“ zostáva v Komárne, s novou funkciou chce pomôcť klubu

Družstvo MBK Rieker Com-Therm Komárno sa bude môcť aj v novom ročníku spoliehať na služby Nenada Miloševiča. Ostrieľaný veterán už nebude pobehovať len po palubovke v bielo-červenom drese, ale presúva aj do funkcionárskej pozície. Miloševič totiž bude zastávať aj post športového riaditeľa, vďaka čomu bude mať podiel na skladaní tímu. „…Aj som bol prekvapený, keď ‚Hugo‚ (poz. Jozef Paulik) prišiel s tým za mnou. O sebe som ani sekundu nepochyboval, ale viem, čo to obnáša a aká je to zodpovednosť, koľko sa tomu treba venovať. Treba nastaviť určitý systém, aj komunikáciu vo vnútri klubu, dať úlohy, aby sa rozdelili, lebo ich je veľmi veľa, ak chceme byť úspešní. (…) Komárno je značka, ktorú ľudia poznajú na celom Slovensko. Budem sa snažiť s ostatnými, aby sme klub stabilizovali a urobili ten ošiaľ, čo tu bol pred pár rokmi. V športe sa nedeje nič za jeden deň, všetci chcú výsledky hneď, treba s tým popasovať a urobiť určitý základ pre mladých hráčov do budúcna. Dúfam, že časom budeme vedieť zapojiť aj hráčov z Komárno a budeme ich vedieť využívať. Mám plán a urobím všetko, aby som ho presadil. (…) Ďakujem za dôveru. Dúfam, že budeme podporu mesta a ľudí z Komárna, aby sme zjednotili a urobili to najlepšie pre basketbal v Komárne,“ ozrejmil Miloševič detaily z novej funkcie.

(basketliga.sk, foto: basket.sk)