Šport 2014. 10. 05.

Basketbalisti vykročili do sezóny rázne

[cm_ad_changer campaign_id=“1″]
MBK Rieker COM-therm Komárno dokázal v sezónnej premiére presvedčivo vyhrať nad Banskou Bystricou.

Asi šesť stoviek basketbalových fanúšikov si nemohlo nechať ujsť prvý extraligový zápas. Prišli a urobili dobre. Komárňanský basketbalový klub totiž zdvihol výstražný prst v podobe relatívne hladkej výhry nad banskobystrickými Policajtmi.

Hostia nasadili od začiatku tvrdú a agresívnu obranu po celom ihrisku. Tréner Martin Blaho sa však na túto taktiku mohol spoľahnúť iba tri minúty, pretože dvaja rozohrávači Luis Munks a Jered Maree mali po dva fauly a museli ísť z ihriska dole. Komárňania boli v závese 2-4 bodov po celú prvú štvrtinu, v druhej časti hry  potom prebrali opraty do rúk a pomaly si vypracovali až desaťbodový náskok. Na ihrisko sa dostala aj nová posila PJ Alawoya, ktorý ako prvý pokus trafil trojku a ešte aj bol faulovaný. Najvyšší rozdiel v skóre svietil na ukazovateli na konci polčasu, keď s klaksónom z polovice ihriska trafil Marek Kozlík.

Krátko po prestávke šli Komárňania do pätnásťbodového vedenia, po chvíli už s dvadsaťbodovým náskokom kontrolovali stretnutie, ktoré sa v pozvoľnom tempe dohrávalo.

MBK Rieker COM-therm Komárno – ŠKP Banská Bystrica 91:75 (53:42)
Body MBK: Bannister 24 (8 asistencií), Halada 19 (3 trojky), Kozlík 13 (trojky 3/3), Jankovič 12 (7 dokokov), Alawoya 11 (7 dokokov), Bilič 10, Maslík 2, Kratochvíl 0 (7 dokokov), Stojanov 0

(foto: ilustračné)