Mix 2020. 04. 07.

Bence Bánki sa pridal do Red Bull Racing Esports tímu

Bývalý študent Gymnázia Hansa Selyeho v Komárne sa pridal medzi členov Red Bull Racing Esports tímu. Bánki bol v roku 2018 majstrom sveta v online majstrovstvách cestovných automobilov Esports WTCR OSCARO.

Bence Bánki, ktorý sa narodil v Bratislave, sa zamiloval do motoristického športu už v mladom veku a vo veku 12 rokov dostal svoj prvý volant. Bence začal súťažiť v národných ligách na Race07. Hlavne súťažil v sérii cestovných automobilov. Práve tieto počiatočné súťaže mu priniesli povesť spravodlivého a vypočítaného vodiča.

V roku 2016 sa premiestnil do medzinárodných súťaží a o rok neskôr sa zúčastnil vôbec prvých Esports WTCC majstrovstiev. Bence dokončil sezónu Esports WTCC 2017 na šiestom mieste. V roku 2018 prešiel na Hondu počas slávnostného otvorenia MS Esports WTCR OSCARO Multiplayer. Okamžite sa presadil víťazstvom v otváracej sezóne v Maďarsku. Napriek silnej konkurencii v nadchádzajúcich kolách sa Bence udržal na čele tým, že zvíťazil v Japonsku a obsadil ďalšie priečky na Slovensku a v Holandsku. Ťažko vybojované druhé miesto v Číne znamenalo, že Bence si zabezpečil titul šampionátu pred posledným kolom.

Minulý rok bol pre Bánkiho významným. Začal súťažiť v sérii ADAC GT Masters Esports a vyhral prvý závod, čo dokazuje, že bez problémov môže prejsť na autá s pohonom zadných kolies.

V roku 2020 bude Bence spolu so svojím novým spoluhráčom Nestorom Garciom pretekať v sériách ADAC GT a DTM. „Pripojiť sa k Red Bull Racing Esports je obrovská česť a zodpovednosť, ktorú budem brať veľmi vážne,“ povedal Bánki.

Zdroj: redbull.com