Fotky 2016. 06. 07.

Red Bull Tour Bus priniesol na streche Majka Spirita a Bena Cristovaa na námestia juhu

Každoročne sa legendárna zrenovovaná Karosa z roku 1977 vracia medzi ľudí, aby sa postarala o hudobný zážitok tak trochu inak. Hudobný stage na kolesách tentokrát otvoril svoju sezónu vydareným vystúpením v dvoch slovenských mestách – Komárne a Lučenci.

Hudobné bíty oboch interpretov vyplnili každý prázdny priestor oboch námestí a stovky fanúšikov im to vrátilo svojim nadšením a rukami zdvihnutými vysoko nad hlavou. Atmosféra počas vystúpení Majka Spirita a Bena Critovaa na Námestí Generála Klapku v Komárne a Námestí republiky v Lučenci len potvrdili, že aj juh Slovenska hudbou doslova žije a atmosféra pripomínala letný festival.

Ben Cristovao sa spoločne so svojimi tanečníkmi Fugim a Kennym suverénne postavili na strechu autobusu a stovkám fanúšikov predviedli energetickú show. Predstavil svoje nové skladby, no nezabudol ani na obľúbené staršie veci. Jeho vystúpenie fungovalo rovnako dobre na ženské aj mužské publikum. Príchodom Majka Spirita na scénu si fanúšikovia nepotvrdili len to, že ženy treba ľúbiť. Ten do svojho vystúpenia zahrnul skrytý odkaz o dôležitosti nasledovania svojich snov a bytia sám sebou. Prekvapením večera bol raper Otis, ktorý spolu s Majkom na streche Karosy pripomenuli staré časy hip-hopového zoskupenia H16. Majka hudobne sprevádzal DJ Grimaso, ktorý sa spolu s lokálnou podporou postaral aj o oficiálne after parties v oboch mestách.

Napriek odlišnosti žánrov hviezdy Slovenska a Čiech dokázali nájsť na streche Red Bull Tour Busu “spoločnú reč”

Majk Spirit a Ben Cristovao si počas Red Bull Tour Bus Tour v Komárne a Lučenci vyskúšali, aké by to bolo, keby zahájili hudobnú spoluprácu. V rámci svojich shows ponúkli interpreti publiku zopár skladieb, na ktorých si vzájomne hosťovali. „Pol hodinu pred mojou show sme sa s Benom dohodli, ako to asi bude vyzerať a bol to viac menej freestyle. Aj keď ideme každý svojou cestou, ukázali sme, že sme na jednej vlne a vieme dať niečo aj spolu,“ hovorí Majk Spirit a Ben následne jeho slová potvrdzuje:

„Keď sa spoja dve mená, i keď každý trošku z iného žánru, tak sa tá energia vždy násobí a ľudia na to reagujú neuveriteľne. Myslím si, že to bola pecka.“ Na otázku, či si vie predstaviť podobné spojenie aj v budúcnosti, Ben odpovedá: „Každá takáto spolupráca má potenciál do budúcna, myslím si, že vždy, keď sa ľudia spoja, sú silnejší a platí to nielen pre hudbu, ale naozaj pre všetko.“

Majk sa svojimi sympatiami k svojmu českému kolegovi netají: „Myslím si, že Ben je jeden z najlepších interpretov v Čechách a robí to kvalitne, na vysokej úrovni. Pracuje na tom, aby jeho show bola výnimočná, má svoje prednosti. Veľa ľudí má voči nemu predsudky alebo nejakú bariéru, že vyšiel ako vyumelkovaná hviezdička z hudobnej reality show, ale myslím si, že rokmi dokázal a dokazuje, že je super interpret. A aj keď neuspel v Superstar, uspel medzi ľuďmi, čo je krásna vec. Práve ľudia, ktorí boli počas Superstar považovaný za outsiderov, dokázali, že porota nie vždy vie nájsť talent v človeku. Niekedy si ľudia vyberú svoju superstar. Ben je šikovný chalan a klobúk dole pred tým, čo robí.“

Prvý júnový víkend na juhu Slovenska tak dopadol nad očakávania a Majk s Benom svojimi vystúpeniami pod holým nebom na streche Tour Busu na Námestí Generála Klapku v Komárne a o deň na to na Námestí republiky v Lučenci zahájili letnú festivalovú sezónu.

Viac info o Red Bull Tour Bus Tour, jeho ďalších zastávkach či fotogalériu z eventu nájdete na:
Website http://win.gs/1rxPKRO
FB Event Komárno http://bit.ly/1VMiItE
FB Event Lučenec http://bit.ly/1WNdPj7

#tourbussk
@redbullsk

Foto: Lukáš Wagneter a Matej Hakár

Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_1 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_2 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_3 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_4 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_5 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_6 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_7 Foto-Lukáš-Wagneter-Red-Bull-Tour-Bus-Komárno-2016_8 Foto-Matej-Hakár_Red-Bull-Tour-Bus-2016-Komárno_1 Foto-Matej-Hakár_Red-Bull-Tour-Bus-2016-Komárno_3 Foto-Matej-Hakár_Red-Bull-Tour-Bus-2016-Komárno-2 Foto-Matej-Hakár_Red-Bull-Tour-Bus-2016-Komárno-4 Foto-Matej-Hakár_Red-Bull-Tour-Bus-2016-Komárno-5