Mesto 2021. 08. 30.

Bezpečnejšie a lacnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA

Cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Nové Zámky poskytuje viacero výhod. Držitelia čipových kariet cestujú lacnejšie a bezpečnejšie. Pre rodičov žiakov základných a stredných škôl v okresoch Nové Zámky, Levice, Komárno a Šaľa predstavuje tento spôsob úhrady cestovného úsporu až desiatok eur ročne. Čipové karty skrátia čas pri nastupovaní do autobusu bez nutnosti manipulácie s hotovosťou.

Pri cestovaní autobusom s čipovou kartou ušetria nielen deti, ale aj dospelí. Čipová karta prináša úsporu, ktorá sa ročne pohybuje v desiatkach eur. S čipovou kartou ARRIVA Nové Zámky sa majú možnosť výhodne prepravovať cestujúci mestskej hromadnej dopravy v Nových Zámkoch, Leviciach, Šali, Štúrove, Šuranoch a Šahách i na prímestských autobusových linkách v okolí týchto miest a Komárna. Čipová karta je elektronická peňaženka, s ktorou je kúpa cestovného lístka veľmi jednoduchá – na jedno pípnutie. Cestovanie je výhodnejšie, bezpečnejšie, šetrí čas bez nutnosti manipulácie s hotovosťou.

Vybavenie čipovej karty je veľmi jednoduché – po vyplnení žiadosti a jej predložení na zákazníckom centre v Nových Zámkoch, Leviciach, Komárne, Šali, Štúrove a Šahách bude čipová karta cestujúcemu vystavená na počkanie. Žiadosť nájdu záujemcovia na webovej stránke spoločnosti a v každom zákazníckom centre ARRIVA Nové Zámky.

Zákaznícke centrum v Komárne na Košickej ulici je dostupné nasledovne:
Po – Pi: 06:00 – 11:30 a 12:00 – 14:00

Požiadať o vydanie čipovej karty je možné aj z pohodlia domova online. Cestujúci si svoju kartu vie zároveň online spravovať, dobiť kredit, kontrolovať zostatok, dopravné transakcie a informácie o účte.

Viac informácií o čipových kartách, ale aj cestovných poriadkoch a službách spoločnosti ARRIVA Nové Zámky získajú zákazníci na webovej stránke, prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov, v čase od 8:00 do 20:00.

Cestujúci majú možnosť získať vždy aktuálne informácie aj online, a to po prihlásení sa na odber noviniek cez formulár na internetovej stránke NEWSLETTER – ARRIVA na Slovensku. Priamo na svoju e-mailovú adresu tak môžu dostávať aktuálne informácie o cestovných poriadkoch, zmenách a obmedzeniach, novinkách i nových pracovných ponukách spoločností ARRIVA na Slovensku.

V autobusoch spoločností ARRIVA stále platia preventívne opatrenia, ktoré prijali všetky spoločnosti ARRIVA na Slovensku. Kvôli zvýšeniu bezpečnosti cestujúcich i vodičov sú naďalej pravidelne dezinfikované autobusy a predajné miesta špeciálnymi dezinfekčnými prístrojmi, ktoré sú na sanitáciu bežne používané v nemocniciach.

Cestujúci majú povinnosť nastupovať vždy s rúškom, resp. inou ochranou tváre. Prispejú tak nielen k svojej ochrane, ale aj k ochrane svojho okolia a blízkych. O povinnosti nosiť rúško sú cestujúci informovaní prostredníctvom plagátov priamo v autobusoch a na kontrolu dodržiavania tohto nariadenia sa zameriavajú aj revízori.