Šport 2021. 08. 05.

Botek a Baláž v K2 na 1000 m obsadili desiate miesto

Na predchádzajúcich dvoch vrcholných podujatiach v tejto sezóne získala slovenská dvojica medaily – na ME v Poznani striebro a v úvodnom kole Svetového pohára v Szegede bronz.

Slovenskí reprezentanti Samuel Baláž a Adamom Botekom skončili v B-finále druhí a celkovo obsadili desiate miesto. Za tandemom Roman Anoškin, Maxim Spesivcev reprezentujúcim Ruský olympijský výbor (ROC) zaostali takmer o poldruhasekundy.

Čakali sme viac, výsledky naznačovali, že máme na to, aby sme bojovali s najlepšími. Semifinále nám však nesadlo, s B-finále sa to nedá porovnať, tak sme si to aspoň trochu vynahradili,“ uviedol Baláž pre RTVS.

Na predchádzajúcich dvoch vrcholných podujatiach v tejto sezóne získala slovenská dvojica medaily – na ME v Poznani striebro a v úvodnom kole Svetového pohára v Szegede bronz. „Dnes boli iné podmienky, fúkal nám bočný vietor. Trochu sme to prepálili a na posledných 150 m nám to nevyšlo. Pokazili sme jednu jazdu, tú najdôležitejšiu, čo je škoda. Je to však naša prvá olympiáda, takže sa môžeme poučiť,“ zdôraznil Botek.

Zdroj: TASR