Šport 2014. 11. 27.

Capoeiristi opäť úspešní, pripravujú sa aj do Brazílie!

V strede novembra sa komárňanskí capoeiristi zúčastnili Majstrovstiev Európy v Liberci. Zo Slovenska sa vydali ako 6 členná reprezentácia. „Súťažili sme v rôznych kategóriách, ktoré boli rozdelené podľa technickej vyspelosti súťažiacich,“ hovorí vedúci výpravy Latinho.

Okrem nich sa zúčastnili aj súťažiaci z Maďarska, Česka, Rakúska, Švédska, Holandska a Poľska. „Cez eliminácie, ktoré sa konali v sobotu, sme sa do najlepšej dvanástky prebojovali všetci šiesti zo Slovenska,“ chváli svojich zverencov Latinho. V nedeľu súťažila finálová dvanástka, z ktorej postúpilo osem najlepších súťažiacich. Tí následne bojovali o postup do finálovej štvorky.

Do poroty zasadli významní brazílski majstri, ktorí hodnotili kompletné hry. „Môžem sa hrdo pochváliť, že sme ani tentokrát nesklamali a získali sme krásne medailové umiestnenia v každej kategórii,“ hovorí tréner Latinho, vlastným menom Tomáš Vu Thanh. Ako pokračoval, jeho žiaci podali úžasné výkony a dobojovali sa až do finále.

On sám nastúpil do najvyššej kategórie, kde súťažil so skúsenými capoeiristami a bohužiaľ sa do finálovej štvorky nedostal a skončil napokon na 6. mieste. „Aj toto umiestnenie je pre mňa veľký úspech a hlavne neoceniteľná skúsenosť a motivácia naďalej na sebe pracovať, zdokonaľovať sa a tak napredovať,“ vysvetľuje. Je rád, že mal možnosť spoznať významných učiteľov a ľudí z iných krajín, ktorých v budúcnosti určite pozve do Komárna pri príležitosti nejakej akcie organizovanej komárňanským klubom.

„Teraz sa začneme pripravovať na rôzne semináre po Európe a v auguste sa plánujeme zúčastniť aj so zverencami z Komárna cesty do Brazílie, kde sa zúčastníme najväčších capoeiristických podujatí,“ približuje Latinho.

Výsledková listina ME v Liberci 2014
Stela Varga – 1. miesto (kat C)
Veronika Mechurová – 3. miesto (kat women)
Martin Babiak – 2. miesto (kat B)
Erik Kurcsík – 6. miesto (kat B)
Vladimír Solčáni – 12. miesto (kat A)
Tomáš Vu Thanh – 6. miesto (kat A)