Mesto 2014. 04. 26.

Ďalšie významné ocenenie pre komárňanskú Sestru Sestier

Vo štvrtok sa ako každoročne aj tento rok odovzdávali v Nitre pod záštitou predsedu Nitianskeho samosprávneho kraja ocenenia najlepším zdravotníckym pracovníkom v Nitrianskom kraji.

Nominovaných bolo viac pracovníkov z rôznych kútov kraja (nemocníc, ambulancii, ADOS, …), lež ocenení mohli byť len 3 z každej kategorie: lekár, sestra, iný zdravotnícky pracovník a čin roka.

Odovzdávanie ocenení prebiehalo v slávnostnom duchu, ceny odovzdávali predseda NSK – doc. Milan Belica, krajský lekár MUDr. Ľubomír Ševčík, prítomný boli aj poslanci NR SR, vedúci jednotlivých odborov NSK. Slávnosť otvoril a srdečne privítal predseda NSK. V príhovore poďakoval za vynikajúcu prácu a obetavosť všetkých zdravotníkov. Zaželal veľa pracovných a osobných úspechov. Počas slávnosti vystúpili žiaci z ĽŠU Rosinského v Nitre s krásnym programom.

Porota v kategórii „Zdravotník roka 2013 – sestra“ za víťazku vyhlásila Danielu Kallós Belokostolskú z Komárna.

sestra 22

Víťazka tohto prestížneho titulu po vyhlásení výsledku poskytla nášmu portálu rozhovor o svojich pocitoch a budúcich plánoch. Citujeme ju doslovne:

Moje pocity? Som nesmierne šťastná a až prekvapená, že len po mesiaci, keď som si prebrala celoslovenskú cenu Sestra Sestier, som si znova mohla prebrať ocenenie Zdravotník Roka 2013 v Nitre, kde o ocenených rozhodovala odborná porota, ktorá rozhodovala nezávisle od seba a členovia poroty boli z rôznych zdravotníckych inštitúcií v Nitrianskom kraji. Nechce sa mi ani veriť, že som znova stála medzi víťazkami v kategorii SESTRA. Som nesmierne poctená a milo prekvapená, že z toľkých nominovaných ma porota znova ocenila. Až som mala zimomriavky pri preberaní tejto ceny. Veľmi si želám, aby tento pocit mohli zažiť aj iné sestry, lebo je fantastický a mňa ako človeka posúva vždy viac a viac vpred. Je takým hnacím motorom do mojej ďalšej práce. Cítim zodpovednosť za toto ocenenie a som rada, že môžem pomáhať ľuďom a vidím, že moja práca má zmysel. Som hrdá, že môžem byť SESTROU!

(Mgr. Daniela Kallós Belokostolská, pt)