Šport 2019. 04. 04.

Delta klub Komárno na Banská Bystrica Cup-e

Alex Kušík pod vedením trénera Michala Knihára sa 30.-31.3.2019 zúčastnili Banská Bystrica Cup-u, ktorý ako každoročne je kvalifikačným pretekom majstrovstiev sveta a majstrovstiev Európy. Aj tento rok prišlo do Banskej Bystrice až 245 plavcov zo 56 klubov z Maďarska, Českej republiky, Rakúska, Švajčiarska, Brazílie, Poľska, Chorvátska, Litvy, Ukrainy a samozrejme Slovenska. Pretekov sa mohli zúčastniť len juniori a seniorim pričom systém vyhodnocovania pretekov bol náročny, nakoľko všetky disciplíny mimo 100m tratí a 200m polohových pretekov, ktoré sa vyhodnocovali po jednotlivých kategóriách, sa plávali ako kategória Open.

Alex Kušík (junior 17. rokov) mal veľmi ťažkú úlohu nakoľko ako junior súťažil v mnohých disxciplínach spolu s dospelými plavcami. Postupne sa predstavil na 50m prsia, kde v silnej konkurencií predovšetkým zahraničných plavcov obsadil pekné 9. miesto v kategórií open. Ďalšou disciplínou bolo 100m prsia kde Alex nenašiel vo svojej kategórií premožiteľa a získal prvú zlatú medailu. Na najdlhšej 200m prsiarskej trati skončil tesne na 4. mieste v kategórií open. Nasledovala disciplína 100m motýlik, v ktorej dokázal prvý krát zaplávať čas pod minútu a časom 58,78 obsadil výborné 2. miesto vo svojej vekobvej kategórií. Poslednou disciplínou boli 200m polohové preteky, kde vo svojej kategórií opäť nenašiel premožiteľa a pred zahraničnými účastníkmi získal zlatú medailu.

O výbornej úrovni pretekov hovorí aj fakt, že Alexovi Kušíkovi robili spoločnosť na stupňoch víťazov len zahraničný pretekári.

Celkovo náš klub získal 3 medaile (2-1-0). K dosiahnutým výsledkom gratulujeme.

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk