Šport 2020. 10. 13.

Plavci Delta klubu Komárno po dlhom čase opäť súťažili

Plavci Delta klubu Komárno sa 9.-11.10.2020 zúčastnili z jedných najvýznamnejších  plaveckých pretekov na Slovensku – presunutej Jarnej ceny Žiliny, ktorá bola zároveň aj Slovenským pohárov jednotlivcov a družstiev. Vďaka prísnym hygienickým opatreniam boli organizátori nútení výrazne obmedziť počet plavcov a tým sa v Žiline stretla absolútna slovenská špička. Náš klub reprezentovali pod vedením trénera Michala Knihára: Marián Dragúň, Alex Kušík, Alexandra Gálová a Miriama Szászová.

Marian Dragúň sa predstavil na všetkých prsiarskych disciplínach. V silnej konkurencií zaplával výborné časy. Na všetkých vzdialenostiach zviedol tesné súboje so slovenskou špičkou. Na 50m vzdialenosti časom 29,37 získal striebro. Na dvojnásobnej vzdialenosti časom 1:03,31 pridal svoje druhé strieborné umiestnenie. Do tretice ďalšie druhé miesto získal aj na najdlhšej 200m trati.

Alex Kušík sa predstavil až v siedmych disciplínach. Podľa rozpisu súťaže vekom ešte junior súťažil v kategórií dospelých. Premožiteľa nenašiel v disciplínach 100m znak a v jeho najsilnejšej disciplíne 200m polohové preteky. K dvom zlatým pridal aj dve striebra a to na 400m polohové preteky a 50m znak. V disciplíne 100m prsia mu ani osobný rekord nestačil na zisk lepšieho ako tretieho miesta hneď za Tomášom Klobučníkom a oddielovým kolegom Mariánom Dragúňom.  Rovnaký scenár sa opakoval aj na 200m prsia.

Alexandra Gálová plávala tiež v kategórií dospelých. S jej výsledkami musíme byť nadmieru spokojní, nakoľko z ôsmych štartov zaznamenala až štyri osobné rekordy a to na 200m a 400m polohové preteky ako aj 100m a 200m prsia.

Miriama Szászová štartovala v kategórii starších žiakov. Prvé dva dni nenašla premožiteľku ani v jednej disciplíne a získala päť zlatých medailí, konkrétne na 50m, 200m a 400m voľným spôsobom, 50m a 100m znak. Posledný deň boli jej výkony poznačené menším zranením, napriek tomu pridala bronz na 100m voľným spôsobom. Navyše potešili aj dva osobné rekordy.

Michal Knihár – Boli to prvé preteky takmer po polroku. Pre Alexa a Mariána boli tieto preteky dôležité aj kvôli otestovaniu sa výkonnosti pri plnení limitov na vrcholné podujatia, ktoré dúfajme na nás budú čakať v budúcom roku. Chlapci zaplávali na hranici svojich súčasných období a potvrdili dobrú výkonnosť a možnosť v budúcom roku zabojovať o miestenky na vrcholy sezóny. Alexandra mala v septembri väčší tréningový výpadok napriek tomu za krátky čas, čo u nás pláva si dokázala zaplávať osobné maximá. Miriama potvrdila svoje postavenie najlepšej plavkyne, ktorá je v príprave na EYOF 2022 zaplávaním najhodnotnejšieho výkonu vo svojej vekovej kategórií na podujatí. Čaká nás ale ešte veľa náročnej práce. Náš klub skončil v medailovej štatistike na fantastickom 4. mieste ziskom 7 zlatých 5 strieborných a 3 bronzových medailí pričom sme za sebou zanechali mnohé veľké kluby zo Slovenska (napr. Dukla Banská Bystrica, PK Trnava a pod.).

Našim športovcom a trénerovi k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.