Mesto 2022. 06. 02.

Deň detí v Komárne oslavovali malí i veľkí

Deň detí sa v Komárne oslavuje od nedele 29. mája. Mesto nachystalo program aj počas stredy 1. júna, rôzne firmy chystajú program aj ďalej počas týždňa.

Už každoročnou tradíciou je rozdávanie kopčekov zmrzliny v centre mesta, tento rok sa ich počas nedele celkovo rozdalo 1000. Zapojili sa zmrzlinárne na Palatínovej ulici Geovana Gelato a novootvorená zmrzlináreň Luigi, dve obľúbené zmrzlinárne na Klapkovom námestí, ďalšia pri mestskom úrade – Paradiso a pri vchode na Európske nádvorie zase točená zmrzlina. Okrem zmrzliny čakalo deti množstvo programov, prekvapení a ďalších darčekov.  

Napríklad radnica pripravila niekoľko programov pre rodiny. Deti sa mohli posadiť do historického primátorského kresla a vyskúšať si symboly mesta, vďaka spoločnosti McLloyd’s dosatli návštevníci do daru množstvo dobrôt. Spoločnosť LIDL poslala pre deťúrence rozprávkové CD. Darčeky rozdávala aj spoločnosť KOMVaK úspešným riešiteľom pripravovaného detského kvízu. Rodinný piknik prebiehal aj na Hradnej ulici v úseku pred MsKS Béni Egressyho.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí počas 1. júna daroval primátor mesta, Béla Keszegh, knižný balíček komárňanskej knižnici. V balíčku, ktorý prevzala riaditeľka knižnice Mária Fabó, boli najnovšie slovenské aj maďarské detské knižky. Okrem kníh dostala knižnica do daru aj rozprávkové audioknihy, dve maďarské narozprával zaslúžilý umelec Mátyás Dráfi, a na slovenských zase ožívajú klasické rozprávky vďaka známym slovenským hercom. Deň detí uzavrel úžasný koncert skupiny Alma na Klapkovom námestí. 

Zdroj: Mesto Komárno