Mix 2018. 06. 25.

Deň otvorených dverí v Nemocnici Komárno

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v stredu 27. júna 2018 usporiada Deň otvorených dverí (DOD). Podujatie potrvá od 9:00 do 13:00 hodiny.  

Návštevníci si budú môcť dať vypočítať body mass index, naučia sa správne postupovať pri rôznych typoch úrazov a zoznámia sa s nácvikom dentálnej hygieny. Pre deti bude pripravená súťaž s názvom Nemocnica očami detí.   Deň otvorených dverí prinesie i meranie krvného tlaku a cukru, ukážky z oblasti hygieny rúk a prezentácie o poskytovaní prvej pomoci pri úrazoch v domácnosti a pri autonehodách. Návštevníci sa dozvedia aj cenné informácie, ako je možné rozoznať mŕtvicu či infarkt. Všetky aktivity budú zabezpečené bezplatne a pre všetkých záujemcov.

,,Na druhý ročník Dňa otvorených dverí pozývame žiakov materských, základných a stredných škôl a širokú verejnosť. Radi by sme zaujali pútavým programom, ktorý osloví nielen deti, ale aj dospelých. Taktiež chceme verejnosť zoznámiť so zdravotníkmi a nemocničným prostredím z inej stránky,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška.

Nemocnica Komárno je hraničnou nemocnicou, poskytuje zdravotnú starostlivosť na južnom území Slovenska pre 110 tisíc obyvateľov v spádovej oblasti. Odbornú zdravotnú starostlivosť poskytuje na 11 lôžkových oddeleniach, 3 jednotkách intenzívnej starostlivosti, v 23 ambulanciách a na 10 oddeleniach spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.