Kultúra 2014. 10. 26.

Divadelná show bez hraníc od 5 DOORS

Človek sa väčšinou ani neprekvapí keď uvidí dvere na javisku, veď tie sú jedny z najčastejšie používaných elementov kulís. Ale že päť rovnakých dverí sa zoraďuje vedľa seba, to už naznačuje viac dejstva… Konečne show, kde sa na jednom javisku zmestí hip-hop a ľudový tanec!

Svetlo zalieva kulisy ako rýchlo sa šíriaci oheň, a hoci sa pozeráme na tisíce drobných svetelných bodov, celkový dojem pôsobí ako by sme sa pozerali na jednotný obraz – na obrovskom filmovom plátne. Pred plátnom sa zas odohrávajú dejiny tanca, aj so storočnými skokmi medzi výmenami kostýmov.

Na javisku sa popri Írskom ľudovom tanci pekne zmestí Maďarský ľudový tanec, ktorý nám predstavuje zložitejšie kombinácie a rýchlejšie rytmy aj od Írskeho tanca.

Ten, kto si zakúpi vstupenku na túto show sa stane súčasťou nevšedného cestovania, hlavne, keď sa nechá znášať rýchlodráhou 5DOORS od írskeho stepu cez hip-hop, disko- a moderný tanec, charleston až po maďarské ľudové tance.

Vzrušujúca show s ľahučkým štýlom otvára také brány, alebo keď sa páči „dvere” do nekonečného vesmíru tanca, cez ktoré diváci skôr ešte nevstúpili.

Nezabudnuteľný zážitok čaká každého 28. októbra 2014 o 19 hodine v MsKS v Komárne! Cena vstupeniek na vystúpenie tanečnej skupiny 5DOORS je 14 eur namiesto pôvodných 18 eur. Nevynechateľná príležitosť!