Šport 2016. 10. 17.

Drsné súboje v klietke sa sťahujú do Komárna

Po prvýkrát sa v Komárne uskutočnia drsné súboje MMA – klietkový boj.

Zápasovej série sa zúčastnia profesionálni bojovníci a amatéri z Komárna a okolia, ale aj Česka a aj Maďarska. Hviezdnym hosťom bude Attila Végh, ktorý je majstrom organizácie Bellator v USA, ktorá je druhou najväčšou organizáciou tejto bojovej kategórie. Prvý gong je naplánovaný na 5. novembra o 18:00 v komárňanskej Športovej hale.

img_8579

„MMA bolo ešte pred dvadsiatimi rokmi neznámym športom. Dovtedy sa organizovali len neoficiálne klietkové boje,“ hovorí hlavný organizátor akcie a bývalý bojovník Tamás Veselý. „V našich končinách sa tento šport stáva známym len v posledných rokoch,“ tvrdí T. Veselý. Zaujímavosťou tohto športu podľa neho je, že sa v ňom miešajú prvky viacerých bojových umení – box, zápasenie, jiu-jitsu a thaiský box. Preto je aj výzva oveľa väčšia. Treba poznať všetky boje a vyžaduje si vážnejšiu prípravu.

V okolitých mestách už klietkový boj organizovali. Dunajská Streda, Nové Zámky, Galanta ale aj v Komárom sa už takýto turnaj konal. Len u nás nie, ako vraví Tamás Veselý: „Chcel som to napraviť. Mojim cieľom je vysokokvalitný, exkluzívny klietkový boj spojený veľkolepou show, peknými dievčatami a veľkolepým zvukovými a svetelnými efektmi. A samozrejme základom bude pekný boj jednotlivých bojovníkov. Verím, že sa tak stane, veď si u nás zmerajú sily najlepší bojovníci z okolitých krajín.”

img_8714

Počas jediného večera si diváci môžu pozrieť 14 zápasov, amatéri budú bojovať 3×3 minúty, profesionáli zas 3×5 minút. Bude možnosť si pozrieť aj profesionálny zápas K1 medzi slovenským a maďarským pretekárom. Trénerom komárňanských bojovníkov je najúspešnejší reprezentant tohto športu v našom meste Péter Farkas.

Pre hostí, ktorí budú sedieť na tribúne, sa o zážitok sa postará priamy prenos na veľkoplošnej obrazovke. Stoly pre VIP hostí budú priamo pri klietkach – cena VIP vstupeniek zahrňuje večeru vo forme bufetu, ktorú dopĺňajú nealkoholické nápoje, víno a pagáče.

FB-stránka udalosti: CAGE Fighting Komárno

Predpredaj vstupeniek:
Coffe Bon, ul. Špitalská 945 01 Komárno,
Olymp Center, ul. Roľníckej školy 1096, 945 01 Komárno
Požičovňa náradia Boges, Hlavná 54, Svätý Peter
Szicsek, dom pálenky a vína, ul.Hlavná 39., Dunajská Streda
Bella restaurant, ul. Jókaiho 32., Komárno
Casino Las Vegas, Dom Matice Slovenskej, Komárno

Cena v predpredaji 6,00 Eur
Cena v predaji na mieste 9,00 Eur
VIP stôl 35,00 Eur/osoba

img_8715

new