Mesto 2013. 11. 28.

Rozvíjať turizmus pomáha aj Dunaj

Prechádzali sme sa pri Dunaji vedľa Alžbetínskeho mosta a vtedy sme ho zbadali. Plávajúci pontón slúžiaci na zakotvenie lodí má bračeka. Je pripevnený k brehu trocha vyššie po prúde a nesie meno HUMA 1.

Začali sme pátrať po majiteľovi nového pontónu a našli sme Mariána Andila, konateľa spoločnosti P.A.D. (Plavebná agentúra Dunaj lodná doprava Bratislava). 

„Naša spoločnosť sa prevažne zaoberá službami spojenými s kotvením osobných kabínových lodí na Dunaji. Naša pozornosť bola doposiaľ zameraná hlavne na bratislavský osobný prístav,“  začal svoju výpoveď M. Andil. Tieto veľké osobné kabínové lode mohli vidieť aj Komárňania pri letných prechádzkach pri Dunaji. Výletné osobné lode kotviace pri prvom pontóne k nám privážali turistov.

„Aj my sme pociťovali, že v cestovnom ruchu stúpol záujem o Komárno. Vyhľadali nás naši zahraniční partneri z Francúzka, Holandska, Nemecka, Rakúska a z Maďarska s tým, že na svojich výletných cestách po Dunaji, by radi zastali aj v Komárne,“ pokračoval a ešte dodal, že Komárno  má všetky predpoklady k rozvoju turizmu. Práve stúpajúci záujem o Komárno je dôvodom, prečo HUMA 1 pomáha kotviť lode v Komárne. „Počítame s tematickými výletmi po Dunaji z Viedne, Bratislavy, Budapešti, s príležitostnými výletmi do Patiniec, do Štúrova a späť.“

Pekné sa plány ale môžu stať skutočnosťou len vtedy, keď sa im dostane podpore zo strany mesta, našich podnikateľov i širokej verejnosti. „Náš zámer je ešte veľmi čerstvý, má len pár týždňov,“ priznal a načrtol, že spoločnosť P.A.D. je pripravená jednať so zástupcami mesta, s podnikateľmi a plánujeme verejnú prezentáciu našich plánov. „Hľadáme partnerov i podporovateľov, lebo aj my vidíme veľké možnosti v cestovnom ruchu mesta Komárna i regiónu,“ dokončil M. Andil.

Ak máte návrhy a nápady, pošlite ich ako komentár pod článok a my ich postupime bratislavskej plavebnej agentúre.

(ahoj, foto:ih, duna1)

ponton
Plávajúci pontón slúžiaci na zakotvenie lodí má bračeka. Je pripevnený k brehu trocha vyššie po prúde a nesie meno HUMA 1.