Mix 2021. 02. 10.

Elektronické sčítanie obyvateľov sa uskutoční v termíne od 15. februára

Elektronické sčítanie obyvateľov Slovenskej republiky sa uskutoční v plánovanom termíne od 15.2.2021 do 31.3.2021. Zúčastniť sa sčítania je právom a zároveň zákonnou povinnosťou každého obyvateľa Slovenskej republiky.

Sčítanie obyvateľov bude plne elektronické, absolútne bezpečné a pohodlné. Obyvatelia sa sčítajú sami, v pohodlí domova a bezpečne, prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdu na www.scitanie.sk. Prosíme obyvateľov, aby pomohli pri sčítaní svojim blízkym(seniorom), ak ich o to požiadajú. V zmysle novely zákona sa posúva termín asistovaného sčítania. (za pomoci mobilného sčítacieho asistenta) O konkrétnom termíne asistovaného sčítania budeme dodatočne informovať občanov.

Počas elektronického samosčítania obyvateľov bude k dispozícii Call centrum na telefónnom čísle 02/20 92 49 19. Infolinka bude slúžiť ako metodická a informačná podpora obyvateľov. Pre informácie o sčítaní môžu obyvatelia používať aj emailovú adresu scitanie@statistics.sk, alebo kontaktný formulár na stránke www.scitanie.sk.

Zdroj: Mesto Komárno