Šport 2021. 06. 15.

Erik Vlček sa stane prvým slovenským šesťnásobným olympionikom

Vlček uspel v internej kvalifikácii na bratislavskom Zemníku v súboji s Csabom Zalkom, ktorý bol členom K4 na nedávnych ME v Poznani. 

„S Csabom sa dobre poznáme, sme veľmi dobrí kamaráti. Je to dobrý chalan aj kajakár. Bolo to veľmi tesné. Celé sa to vyvinulo tak, že v K4 mohol byť v Tokiu iba jeden z nás a druhému zostal v ruke čierny Peter. Dnes som bol lepší ja.

Simulovali sa podobné podmienky ako budú v Tokiu, absolvovali sme dve jazdy v K1 na 400 m. Je to približne rovnaký kus ako v K4 na 500 m. S Csabom aj po športovom súboji ostaneme naďalej kamaráti,“ uviedol pre TASR Vlček.

Vlček je desaťnásobný majster sveta a trojnásobný olympijský medailista. Na OH 2016 v Riu de Janeiro i na OH 2008 v Pekingu získal striebro, na OH 2004 v Aténach bronz. Prvýkrát štartoval na OH v Sydney v roku 2000. 

„Veľmi ma teší, že som sa k tomu dopracoval. Som veľmi rád, že sa mi podarilo splniť cieľ. Na všetkých predchádzajúcich olympiádach som štartoval v K4 a veľmi som chcel ísť aj do Tokia ako člen K4. Nejde tu o nejaké lámanie rekordov. Pre mnohých športovcov je už samotná účasť na OH vrchol kariéry,“ zdôraznil Vlček.

Zdroj: sportnet.sme.sk

Foto: tasr.sk