Šport 2022. 02. 11.

Krištáľové krídlo pozná mená nominovaných osobností. Medzi nimi je aj Erik Vlček

Jubilejný 25. ročník udeľovania cien Krištáľové krídlo pozná mená nominovaných osobností za rok 2021 v deviatich kategóriách. V kategórii šport za rok 2021 sa ocitol aj olympijský kajakár Erik Vlček.

Erik Vlček je najúspešnejším slovenským rýchlostným kanoistom, rekordér v počte olympijských účastí (6) a najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista, ktorý má doma 43 medailí z vrcholných podujatí. Popýšiť sa môže štyrmi olympijskými medailami, posledná bronzová prišla z hier Tokio 2020, kde s ocitol v K4 so Samuelom Balážom, Denisom Myšákom a Adamom Botekom.

Vlček zabojuje vo svojej kategórii o Krištáľové krídlo spolu s golfistom Rorym Sabbatinim a slovenskou paralympijskou reprezentantkou v stolnom tenise Alenou Kánovou.

O Krištáľovom krídle

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie významným osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odvetví mimoriadnej odbornosti a úspechu. Ocenenie sa udeľuje od roku 1997 a tento rok prebieha jeho 24. ročník. Ocenenia udeľuje veľká porota za mimoriadny prínos v rôznych oblastiach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života. Ocenenými kategóriami sú  filantropia, hospodárstvo, architektúra, publicistika a literatúra, divadlo a audiovizuálne umenie, výtvarné umenie, rock pop džez, hudba, šport, medicína a veda, pričom počet kategórií sa rozrastá. V roku 2018 bola pridaná populárna hudba a inovácie a startupy. O ocenení v každej kategórii rozhoduje porota zložená z odborníkov pôsobiacich v danej oblasti. Hlavnou myšlienkou Krištáľového krídla je podľa organizátorov „objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia úctu“. Udeľuje sa i mimoriadna cena za celoživotné dielo, mimoriadny úspech v zahraničí či iný významný počin.

Odovzdávanie prestížnych ocenení „Krištáľové krídlo“ osobnostiam Slovenska za rok 2021 sa bude konať 20. marca o 20:30 na Jednotke.

Viac informácií nájdete na www.kristalovekridlo.sk