Blog 2013. 02. 20.

Fantóm KomGurMan: Rév a Cleopatra Steak House

Počas pracovného týždňa sa stravujem väčšinou v reštauráciách. Žijem teda na tzv. menu.  Cena sa pohybuje od 2.99 po 4 eurá. Nikdy teda nejde o kulinársky zázrak, ale nájdu sa aj drobné rozdiely medzi reštauráciami. Niektoré potešia, prípadne naopak, odradia.

komgurman

Aj keď nie som odborník z hľadiska reštauračných služieb, ako človek, konzument, dokážem posúdiť, čo je kde fajn a zas naopak, čo mi kde vadí. Pokúsim sa teda o akúsi mini recenziu podnikov, ktoré poznám a postupne ich budem dopĺňať.

Na úvod treba povedať, že môj názor môže byť len akýmsi radcom. Informácie tohto typu sú vždy veľmi subjektívne a najmä môžu platiť len dočasne. Kuchár aj čašník môžu mať len zlý deň. Ak ale dám zlé hodnotenie reštaurácie, vrátim sa tam do mesiaca. A zhodnotím ju zas.

Hodnotím len menu, teda nie ponuku z menu. Vtedy sa totiž reštaurácia, ale aj čašník, správa trošku inak.

Totožnosť autora budeme utajovať. Nechceme, aby reštaurácie zámerne menili svoj prístup či už pozitívne alebo negatívne.

RÉV – Maďarský kultúrny dom. Ak chcete jesť netradične.

Nachádza sa v podzemných priestoroch Dôstojnického pavilónu. Vybavenie a celkový vzhľad sú nápadité a hodia sa do týchto priestorov. Obsluhuje vás priamo majiteľ – prevádzkovateľ reštaurácie, pravdepodobne s manželkou. Nie je to najromantickejšie miesto na svete, avšak má svoju osobitú atmosféru. Zvykom je, že štamgasti si berú nápoj sami (vinea, kofola alebo sóda) z barového pultu. Menu je na tabuli pri vchode, čiže každý zákazník na schodoch postojí, prečíta si, čo je v ponuke a potom len oznámi, čo si dá. Buď tak spravíte pri pulte alebo k vám príde obsluha. Aj keď ide o maďarský dom a  ich webovská stránka nemá slovenský preklad, bez problémov vás obslúžia aj po slovensky. Najväčším plusom reštaurácie je nápaditosť jedál. Jedno jedlo v ponuke je vždy zeleninové a surovú alebo aj upravenú zeleninu robia priam majstrovsky. Jedávam tam pomerne pravidelne a ešte sa mi nestalo, že by som bol sklamaný. Osobne by som uvítal trochu väčšie porcie, ale mojim spolustravníkom vždy stačili. Obsluha, zvlášť majiteľ, má špecifický humor, ktorý poteší. Nebudem písať v čom, aby som vás neobral o zážitok.

Plusy: nápaditosť jedál, vzhľad reštaurácie, kvalita zeleniny, príjemná obsluha

Mínusy: Snobov do reštaurácie neberte – nemuseli by pochopiť, prečo si príbor musia brať z pohára na stole, uvítal by som väčšie porcie

Cleopatra – steak house Overená klasika

Reštaurácia sídli v centre mesta v Dome Matice slovenskej. Najmä v lete je obed na terase pri parku príjemným zážitkom. Hneď na úvod treba povedať, že majiteľ reštaurácie si trochu zjednodušuje život. Menu má totiž rovnaké celý týždeň a ani jeho obmena nie je príliš kreatívna. Špecializuje sa na osvedčené a dobré recepty. Reštaurácia je pomerne vyťažená, takže má svoju stálu klientelu. Jedlu nie je čo vyčítať, je chuťovo vyvážené, porcie primerané. Možno by to chcelo viac nápaditosti, ale zas, ak si potrpíte na určitý konzervativizmus, prídete si na svoje. Najmä mäsová polievka si tu zachováva svoju poctivú chuť. Obsluha je rýchla a ochotná. Aj keď je reštaurácia úplne plná, na svoju porciu ani na účet nečakáte zbytočne dlho. Interiér je svojský, ale pohodlný. V piatok sa reštaurácia premieňa na discobar, takže ak si správne sadnete, aj v stredu obedujete pod disko guľou.

Plusy: rýchla obsluha, primerané porcie, chutné jedlo

Mínusy: málo nápadité menu

Nabudúce:  Prestige a Gusto

(Fantóm KomGurMan)