Blog 2013. 04. 04.

Fantóm KomGurMan: Aplikácia poď na menu

 

Tak si to predstavte! Nespravil som si domácu úlohu a nemám ďalšiu kritiku. Z tých sviatkov som ostal tak zaskočený a rozmočený, až som si nespravil poznámky a vy si neprečítate najnovšie úvahy o menu stravovaní. Ako malé odškodné mám ale pre vás úvahu a možno, pre tých šikovnejších, aj návod ako zbohatnúť. Potrebujete k tomu síce vedieť trochu programovať, ale to je už len maličkosť.

Ako vytváram tieto gurmánske kritiky, napadlo mi, že by bolo fajn obedovať každý deň s iným priateľom. Na facebooku ich mám dobre cez dve stovky, ale v skutočnosti som niektorých nevidel už snáď aj roky. S mojou pamäťou dokonca pochybujem, že niektorých vôbec poznám.

komgurman

Pravda je taká, že keď ideme na menu obed, pomerne často sa cez mobil venujeme viac facebooku, ako ľuďom, ktorí s nami ten obed zdieľajú. Veď sa najbližšie rozhliadnite po reštaurácii, všetky hlavy sklonené a ťukajú si do svojich smartfónov. Chceme či nechceme, klaniame sa facebooku alebo najnovším správam na AhojKomárno alebo viberu či skypu. Neviem, čím to je. Možno smajlíkmi, lebo dať smajlíka je jednoduchšie ako sa usmiať úprimne. Určite to nie je správne, ale s tým asi nespravíme nič. Skôr by sme to mali využiť. Urobme aplikáciu, do ktorej si zadáte, kedy chcete obedovať a kde. Dáta sa pozbierajú, zatrasú a zmiešajú a vy zrazu na obede stretnete priateľa, ktorého ste nevideli roky, lebo aplikácia mu ponúkla obedovať s vami. Samozrejme, tá istá aplikácia v čase obeda na 40 minút vypne akékoľvek smartfunkcie vášho mobilu. Vy sa tak budete venovať len jedlu a rozhovoru s priateľom. Áno, hrozí pár trapasov. Napríklad, že ho nespoznáte, lebo na facebooku má fotku spred desiatich rokov alebo dokonca hrozí, že sa nebudete mať o čom rozprávať. No ale o tom je život a aspoň budete mať námet na nový originál status.

Samozrejme, platiť si bude každý sám, čašníci to síce nemajú radi, ale zas tak to bude spravodlivé a na menu obed pôjdete aj zajtra, zas s iným priateľom, bez toho aby ste ohrozili svoj rozpočet. Plus body budú, ak budete platiť rovnakým typom gastráčov.

Môžu z toho vzniknúť naozaj zaujímavé situácie. Môžete stretnúť dokonca aj tú pravú alebo toho pravého. Štatistiky totiž hovoria, že svojho životného partnera spoznáte do dvadsiateho roku života, len ho musíte stretnúť zas a v tú správnu chvíľu. A povedzme si pravdu, čo je správnejšie ako obed? Možno o niekom zistíte, že má fajn humor, možno je niekto zlý k obsluhe alebo nedajbože mliaska a je rezeň s rukami. Priateľov máme totiž rôznych. Na facebooku sú ich stovky, ale s koľkými by ste reálne šli na obed?

Fantómové recenzie si môžete prečítať TU.

menu

 

Vyjadrite svoj názor