Mesto 2013. 04. 10.

Fantóm KomGurMan: Fiesta a Garden

Fiesta, pohoda za mestom
Priznám sa, chvíľu som nemal o čom písať. Nie a nie natrafiť na reštauráciu, kde by bolo o čom. Tak som sa premohol a vrátil som sa do Fiesty. Teda, do reštaurácie, ktorá má oslavu v názve. Spravil som dobre. Pred pár rokmi ma totiž trochu znechutili a povedal som si, že na nich kašlem. V našom meste to ale tak chodí, občas sa darí, občas nie. Možno tam chvíľu nebol správny kuchár alebo mali horšie obdobie. Dnes je ale situácia celkom iná. Začnime teda od začiatku. Reštaurácia je za mestom, a preto na menu pôjdete pravdepodobne svojím tátošom. Prípadne si ho necháte priniesť, ale to je na úplne inú recenziu.

komgurman
Reštauráciu nájdete pri benzínke, hneď vedľa autosalónu. Len tak mimochodom, pre zvláštnu príležitosť dokážu, a vraj výborne, pripraviť veľkú party. Práve spojením dvoch priestorov. Autá dajú von a priestor je zrazu netradičná – perfektná miestnosť na veľkú oslavu. Prostredie reštaurácie je zariadené celkom milo a vkusne. Personál je ústretový a pohotový. My sme mali šťastie na obzvlášť príjemnú pani, ktorá nevtieravo komunikuje a aj prípadnú zmenu výberu prijíma s úsmevom na tvári. Je dobré občas natrafiť na človeka, ktorého práca baví.
Menu je dezertové, čiže ku klasickej dvojici, polievka a druhé, si môžete dať aj niečo sladké. Hlavné jedlo si vyberáte z troch možností, pričom počas týždňa to najťažšie jedlo je nemenné. Tento folklór sa už tak nejako udomácnil v Komárne. Zrejme sa majiteľ spolieha na klasiku. Polievka – stály čitateľ vie, že tu som prísny. Hm. Nie je čo vytknúť, ale zas ani nejdem akože vyskočiť, aká bola neskutočná. Zjedol som ju a bola fajn. Takže asi toľko. Pokiaľ ide o hlavné jedlo, som trošku nadšenejší. Malo atmosféru, malo chuť a bolo čerstvé. Najmä šalát podávať v miske je dobrý nápad. Má to domáckejšiu atmosféru a starším ročníkom to pripomenie družinu. Áno, našli sa školy, kde sa varilo dobre. Šalát nám podávali práve do takýchto misiek, i keď vo Fieste ho dnes dochutili lepšie. Tak aby som to zhrnul. Fiesta je reštaurácia pre ľudí, čo idú okolo. Zastavili svoj kamión alebo auto a chcú sa dobre najesť. Fiesta je aj pre Komárňanov, ktorým nevadí dve-tri minútky sedieť v aute, aby sa mohli pohodovo najesť. Nehrá tu španielska hudba a ani čašnícky nemajú fiestu celý deň, zato sú milé, porcie primerané a jedlo má svoju atmosféru. Niekto má na obed siestu, my, Komárňania Fiestu..

Pozitíva: príjemné prostredie, ústretový personál, poctivé jedlo
Negatíva: chýba niečo trošku ľahšie v dennej ponuke, ide leto, myslime na plavky

Garden, jedlo trochu inak

Všimli ste si ? Ostal som pri mužskom rode. Píše sa mi tak lepšie. Z redakcie viem, že hádať ste už prestali a všetci sme sa zmierili stým, že ostať v utajení je pre obe strany lepšie. Pôvodne som dokonca chcel nechávať v reštaurácií po sebe stopu. Naivne som si myslel, že keď sa zistí že tam fantóm bol, a nenapísal, tak sa zlepšia. Nuž mýlil som sa. Nakoniec sa ale nájde odvážny zákazník a povie im, no nie? Čo by som sa ja otravoval zo zlou recenziou. Poďme na tú dobrú.
V Komárne som našiel reštauráciu kde som ešte nebol. Zrejme bude nová. Aj tak pôsobí, aj tak vonia, dokonca aj personál sa tak neisto rozpačito usmieva. No úplná paráda. Našiel som ju na Jókaiho ulici. Viete, tam čo stále fúka a vietor nosí smeti po ulici. To nie je výčitka, to je prosto fakt. Každé mesto musí mať takú svoju ulicu. Reštaurácia nesie názov Garden. Nemajú síce svoju záhradu, teda aspoň som ju nenašiel, za to prostredie je v čom si iné. Myslím si že ju zariaďoval dekoratér, alebo baba s dobrým vkusom. Vhodne umiestnené a čisté akvárium, zaujímavo zvolené tapety a perfektné stoly umiestnené vhodne a milo. K tapetám v tigrom vzore som chcel napísať že im nerozumiem, ale keď som si pozrel reštauráciu ako celok tak som síce nepochopil ale necítil som sa zle. Čiže fajn. Na stoloch majú umiestnené živé kvety, nechýba ani Feng Shui sviečka na barovom pulte. Sto bodov. Z nejakých dôvodov im tam hrá z CD-čka Paľo Habera, ale balady, takže to pôsobí celkom milo. Jedálny lístok (nie menu) pôsobí vietnamsko-čínsky, naopak menu, zas tak po našom. Prostredie na mňa nepôsobilo tak, že by som si mal dať nejaké našské menu. Podľa tvárí ostatných hostí ho uvariť vedia, tak som si povedal, že vyskúšam trochu provokácie. Reštaurácie totiž nie sú práve najpohotovejšie, keď si uprostred podávania menu obedov objednáte z jedálneho lístka. Doteraz však nebolo reštaurácii Garden čo vytknúť, nuž chcel som vedieť, čo mi povedia na toto.
Milá kočka alebo mladá pani keď chcete ani okom nemrkla. S úsmevom na tvári prijala objednávku. „Tak sa asi načakáme“, pomyslel som si. Na moje prekvapenie, napriek tomu, že aj polievku sme zvolili inú než bola v dennej ponuke, čakali sme max 4 minúty. Keď tu zrazu úžasná, nie, takto: ÚŽASNÁ ázijská polievka bola na stole. Som presvedčený, že v kuchyni Komárňan nebude a nevadí mi to ani v najmenšom. Hlavné jedlo, takisto orientálny výber, priniesli vzápätí po polievke. Tu som zistil, že personál nie je profesionálny, ale nie je to na škodu veci. Tanier bol dokonca vyzdobený a nie tradičný. Jedlo úplne skvelé a dokonca, to v Komárne málokde, ryža uvarená absolútne správne k čínskemu jedlu. Čínu som v Číne neochutnal, za to pripraviť ju viem, že Európan by sa za ušami oblízal, ale tu v Garden ju spravia ešte lepšie. Ceny sú primerané, len o čosi vyššie ako bežné menu. Viem, že som trošku porušil našu jednostrannú dohodu, že opisovať budem len menu, ale mám na to svoj dôvod. Tejto reštaurácii totiž nebudeme vytýkať nič, mimo jedného faktu. Sú iní, najmä svojim jedálnym lístkom, prečo potom ako menu ponúkajú to isté kura či rezeň ako v desiatke iných reštauráciách po meste?

Pozitíva: môžu byť namyslení, sú dobrí
Negatíva: nechápem, prečo majú klasické menu, keď sú lepši v exotike

Ďaľšie recenzie reštaurácií nájdete TU.

menu