Šport 2013. 08. 03.

Fanúšikovia chcú maskota, zbierajú sa na čerta

Komárňanské peklo môže hráčom súpera nahnať hrôzu ešte pred tým, ako začne samotný zápas. Domáci ho chcú umocniť maskotom, na ktorého sa zbierajú fanúšikovia MBK Rieker Komárno. 

Foto: Karol Scholtz
Foto: Karol Scholtz

V Prievidzi majú Krtka a Dráčika, vo Svite spí basketbalový medveď a v Nitre hryzie tigrík. Komárno sa chce pochváliť vládcom pekiel.

Tak sa rozhodli v diskusii fanúšikovia a teraz zháňajú na jeho ušitie financie. Zbierku zabezpečuje Noémi Pinkeová, ktorá v prvom kole musí vyzbierať zálohu 300 Eur. Za hotového maskota potom zaplatia Komárňania ďalších 450. „Každý, kto chce prispieť na maskota, môže tak urobiť osobne, alebo prevodom na účet,“ približuje Noémi. Pomôže pri tom každé Euro, ktoré na výrobu dostane. „Väčšina príspevkov je medzi 5-10 Eur. Ak by prispel takouto sumou aspoň každý piaty fanúšik, maskota máme bez problémov.“

V blízkej budúcnosti plánuje okrem fanúšikov osloviť aj tunajšie firmy. Zbierky sa budú konať aj počas prípravných zápasov. Všetko smeruje k tomu, aby MBK Rieker COM-therm Komárno otvoril sezónu s novým maskotom. „Vyberali sme spomedzi viacerých firiem, ktoré sme oslovili. Ponuka od firmy PRO-STAFF nás zaujala najviac,“ hovorí Noémi. Samotná výroba by mala trvať približne mesiac, počas ktorého budú dostávať aj fotografie s postupom výroby.

Diskusie sa konali vo fanúšikovskej skupine na facebooku, kde tiež pravidelne uverejňuje stav vyzbieraných financií. „Už máme viac ako 200 Eur, pomaly môžeme zaplatiť zálohu a výrobný proces sa rozbehne,“ dodala.

Ak máte záujem prispieť aj vy, môžete tak učiniť prevodom na účet 2824465854/0200, alebo osobne – dnes (v sobotu) o 19:30 sa stretávajú fanúšikovia v Relax bare vedľa športovej haly. Tam dostanete odpoveď na všetky prípadné otázky. Prípadne sa ozvite na 0911 290 303.