Fotky 2011. 04. 29.

FOTO: Vlakom do Bratislavy pohodlnejšie

Vyskúšali sme si súkromnú linku z Bratislavy do Komárna.

Spoločnosť Student Agency poskytla cestujúcim trojdňovú skúšku ich pripravovaného projektu prepravy na trase Komárno – Dunajská Streda – Bratislava. Za 50 centov ste sa mohli odviezť vlakom, ktorý doteraz jazdil v nemecky hovoriacej krajine.

Asi to najpodstatnejšie je, že sa necítite ako v horore odohrávajúcom sa v Rumunsku. Ako pravidelný cestujúci vlakovou linkou Bratislava – Komárno viem, ako to v týchto vlakoch vyzerá. Cestujúci sa zrazu ocitnú v úplne odlišnom prostredí, ako tomu bolo doteraz.

Nečakaný záujem
Už po odchode z Bratislavy bol vlak slušne zaplnený plný. Jeho kapacita je nižšia, ako tomu je v prípade starších ‚motoráčikov‘. Rannú špičku ale zjavne doplnili aj takí cestujúci, ktorí si chceli vyskúšať regionálny vlak z 21. storočia. Na výlet sa s nami dokonca vybrali aj dve triedy žiakov základných škôl, na staniciach si náš vlak každý fotil a po príchode do Komárna sa okolo RegioJetu zhŕklo niekoľko desiatok zvedavcov.

Žiadny nadštandard
Hoci tento typ vlakov vyzerá ako novinka, nie je to celkom tak. Navyše na našich koľajach premávajú aj modernejšie ‚kúsky‘ poskytujúce vyšší štandard a pohodlie pre cestujúcich. Príjemným spestrením cesty je WiFi pripojenie na internet, ktoré ale rýchlosťou určite nikoho neohúri. Trochu chýba elektrická zástrčka pre notebooky, no na motorovom vlaku by sme sa jej dožadovali márne.

Pred letnými mesiacmi sa skvelo do povedomia uviedla klimatizácia, ktorá bude ale cestujúcim počas nasledujúcich mesiacov rozhodne chýbať, keďže vlaky RegioJet sa do prevádzky dostanú až v marci 2012. O vašu bezpečnosť a bezpečnosť batožiny sa postará systém videokamier, ktoré sú rozmiestnené po strope.