Kultúra 2013. 05. 18.

Hasičský deň v Marcelovej

Podujatie sa bude konať dňa 1.6.2013 pod názvom Hasičský deň. V rámci slávnostného otvorenia o 09:00 sa nám prihovorí predseda miestneho Dobrovoľného zboru a funkcionári s DPO SR.

PLAGÁT
Na súťaži so začiatkom o 10:00 si môžu porovnať sily pozvané dobrovoľné hasičské družstvá. Pre súťažiace trojčlenné družstvá máme vymyslené rozličné úkoly. V niektorých sa predvedú ako jednotlivci ale v niektorých si musia spojiť sily aby zvládli ťažké úkoly.

Súčasne so súťažou sa budú konať rozličné ukážky, prednášky, ako napríklad princíp činnosti a účinnosť najnovšieho hasiaceho prístroja, prednáška červeného kríža (ešte sa vybavuje, nedostali sme presnú odpoveď), prezentácia hasičského automobilu, prednáška komárňanskej profesionálnej hasičskej jednotky – simulovaná dopravná nehoda, hasenie požiaru na ťažko prístupnom teréne (ešte sa vybavuje), hasenie požiarov rôznymi hasiacimi prístrojmi.

Oslovili sme jednu firmu, ktorá prijala našu pozvánku na akciu a zároveň predvedie hasičskú hydrauliku. Ďalej sme oslovili aj marcelovských lukostrelcov, aby nám urobili ,,ohnivú show“.

Podujatie je organizované s ohľadom aj na najmladšiu generáciu. Práve preto pre najmenších plánujeme súťaž v maľovaní s hasičskou tematikou. Pre aktívnejšiu verejnosť sa uskutočnia súťaže, ako napr. stáčanie hadíc a ďalšie.

V predsieni základnej školy môžete prezrieť maličkú výstavu o DHZ Marcelová (História -> Súčasnosť ) ako aj iné zaujímavosti s hasičskou tematikou. Slávnostné príhovory na ukončenie akcie si vypočujeme podľa plánov o 19:00.

Link na event: https://www.facebook.com/events/118420548335933/