Mix 2024. 04. 19.

Hotel Európa prináša nové a la carte menu, bufetové raňajky a spomienky na staré časy

Hotel Európa je miestom, ktoré netreba predstavovať azda žiadnemu obyvateľovi Komárna. V roku 2020 prešiel hotel kompletnou rekonštrukciou, pričom disponuje kasínom, reštauráciou, barom, terasou a celkovo 46 izbami pre návštevníkov. Vedenia najelegantnejšieho hotela v okrese sa zhostila Iveta Pluhárová, ktorá chce návštevníkom predstaviť nielen mramor, pátos, exkluzívne služby a jedlá od výnimočných šéfkuchárov, ale aj miesto, kde sa môže stretnúť rodina pri nedeľnom obede alebo aj na menšej svadbe či narodeninovej oslave. 

“Možno si niektorí myslia, že Hotel Európa alebo naša reštaurácia je len pre vybraných hostí, ale opak je pravdou. U nás panuje príjemná, rodinná atmosféra a jednoznačne sú vítaní všetci Komárňania, dokonca ich s radosťou a úctou pozývam na kávu,” hovorí nová riaditeľka hotela Iveta Pluhárová. Profesionalita a oddanosť Komárnu je badateľná aj v zložení zamestnancov, väčšina z nich je totiž priamo z mesta alebo blízkeho okolia, pričom bežne ovládajú slovenský, maďarský a anglický jazyk. Riaditeľka si pre hotel prichystala niekoľko noviniek, ktoré potešia nielen ubytovaných v hoteli ale aj bežných návštevníkov, ktorí túžia za zábavou alebo za spestrením všedných dní. 

Bohaté bufetové raňajky dostupné pre každého

Reštaurácia Fabrica22 Hotela Európa predstavuje spojenie exkluzivity, lokálnych surovín a domácich slovensko-maďarských chutí. Filozofiu odzrkadľuje nové a la carte menu, ale aj denné menu, a la carte raňajky,  bufetové raňajky 7 dní v týždni, víkendové menu, degustačné večere alebo tematické večere, počas ktorých sa v prípade priaznivého počasia môžu milovníci grilovaného jedla tešiť aj na mäsité a bezmäsité grilované jedlá na terase. Fabrica22 pod taktovkou šéfkuchára Kristóf Krisztián sa môže popýšiť novým a la carte menu, ktoré si môžete vychutnať denne od nedele 21. apríla.

“Moderné priestory reštaurácie sú vhodné aj na narodeninové oslavy, rodinné stretnutia, školské stretávky, ale aj na svadobné pohostenie či oslavu krstín, keďže reštaurácia ponúka až 100 miest na sedenie,” približuje Pluhárová. Dôležitou súčasťou hotela je aj bar, ktorý vo svojom portfóliu ponúka najnovšie alkoholické aj nealkoholické nápoje, obľúbenú kávu Trieste alebo aj koláče či drobné snacky, ktoré je počas leta si možné vychutnať aj na terase s výhľadom na historické Komárno. 

Exkluzívne koncerty a akcie aj mimo hotela

Súčasťou priestorov hotela je aj moderné kasíno Game World Europa Komárno, ktoré pravidelne usporadúva veľkolepé koncerty. V minulosti sa na pódiu predstavili velikáni maďarskej hudobnej scény ako napríklad Attila Pataky, Róbert Szikora alebo Charlie. Súčasťou veľkolepých koncertov je aj reštaurácia Fabrica22, ktorá má na starosti catering vo forme bufetových stolov. Hotel Európa, reštaurácia a kasíno budú aj tento rok súčasťou komárňanských dní, vďaka čomu bude možné ochutnať pokrmy z a la carte ponuky a tiež rôzne chuťovky. Samotná akcia má aj benefičný charakter, hotel totiž na komárňanských dňoch bude robiť zbierku. S výťažkom prispejú na organizáciu Dňa detí, ktoré každoročne vznikajú pod taktovkou mesta Komárno. Jedným razom tak budete mať možnosť ochutnať jedlá z reštaurácie, byť súčasťou prospešnej akcie a dokonca v piatok 26. apríla sa môžete tešiť aj na Vojtecha Artza – šéfkuchára spoločnosti Metro. 

Spomienky na “Evriku” aj vo vynovenom hoteli

“Hotel Európa má svoju tradíciu, kvôli ktorej sem zákazníci chodia. Kvôli spomienkam, ktoré majú z retro Hotela Európa, sem cestujú ľudia aj zo vzdialenejších miest Slovenska alebo aj z Česka,” hovorí riaditeľka. Aj toto je dôkazom, že priestory hotela vyzreli ako dobré víno, ale zároveň aj dýchajú históriou, ktorá tu v minulosti panovala. Na staré časy spomína aj nová riaditeľka Hotela Európa. Pluhárová totiž pochádza z neďalekej Pribety, pričom svoje začiatky v gastre zažila práve v Hoteli Európa, kedy hotel v tom čase široko-ďaleko nemal svoju konkurenciu.  

Tím Hotela Európa na čele s Ivetou Pluhárovou sa teší na nových návštevníkov  reštaurácie, lobby baru či hotelových izieb. Aktuálne informácie o akciách, novinkách a pravidelné denné menu nájdete na Facebookovej stránke Europa Hotel & Restaurant Komárno