Mesto 2015. 07. 21.

Hradné trhovisko ožíva

Zrekonštruované trhovisko bude žiť tri dni v týždni od 1. augusta, už dnes môžete každý týždeň navštíviť burzu.

Hradné trhovisko, ktoré sa nachádza medzi budovou mestskej polície a budovou Univerzity J. Selyeho, by mohlo byť v plnej prevádzke už od 1. augusta. Podľa Mestskej televízie Komárno je o tom presvedčený Jaroslav Malina, poverený pracovník spoločnosti Comorra Servis, ktorá je príspevkovou organizáciou mesta Komárno. Už dnes sa pritom v týchto priestoroch koná každú nedeľu burza, kde predajcovia ponúkajú široké spektrum produktov od oblečenia, cez potraviny, až po jedlo.

Organizovanie trhov bude lákať Komárňanov aj v ďalšie dni, nateraz v utorok a v piatok, no postupne by sa doba predaja mohla predĺžiť. Zeleninu, ovocie, ďalšie potravinové výrobky a iné produkty budú môcť malí lokálni predajcovia ponúkať v kultúrnom prostredí, vďaka prácam, ktoré bývalé vedenie mesta vyčíslilo na 50 tisíc eur. Výhodou bude tiež výborná dostupnosť z centra mesta a veľké priľahlé parkovisko. Mesto tiež zvažuje rokovanie s autobusovým dopravcom na vypravenie posilových liniek smerom k areálu trhoviska.

Okrem tradičného trhu bude trhovisko ponúkať v prvú nedeľu v mesiaci burzu drobnochovateľov a ďalší týždeň burzu áut, bufet by mal byť otvorený po celý týždeň. Spoločnosť Comorra Servis obnovila po dlhých rokoch aj prevádzku malého trhoviska na 7. sídlisku.

Areál ale mal dlhé roky podobu smetiska. Špina, bordel a smeti, ktoré sa tam v minulosti nahromadili, znehodnocovali pozemok a znemožňovali jeho akékoľvek využitie. Zmeniť to ale trvalo takmer tri roky rokov. Na konci novembra otvoril ex-primátor A. Marek trhovisko, ktoré ale ešte čakalo na posledné úpravy. Približne dvojhektárový pozemok patriaci mestu prešiel v uplynulých rokoch výraznou zmenou. Už vo februári 2013 sme vás informovali o tom, že mesto Komárno svojpomocne už poldruha roka upravuje tamojšie priestory a chystá v nich zriadiť práve trhovisko.

„Uvažovali sme, ako by sa tento pozemok dal využiť v prospech obyvateľov mesta Komárno a dospeli sme k záveru, že Komárno by potrebovalo moderný, ľahko prístupný mestský trh, ktorý by vyhovoval tým najvyšším štandardom dnešnej doby,” povedal vtedy primátor mesta Komárno Anton Marek. Pracovníci odstránili náletové dreviny, spevnili plochu, zrekonštruovali budovu a zaviedli napojili areál na inžinierske siete.