Kultúra 2011. 07. 01.

HZ MINIfest za domom

To tu ešte nebolo!

Mini festival folklóru a divadla v Hornej Zlatnej v dňoch 8. – 9. júla 2011

FS Dunaj, Dramaťák, Junior Club a Miestny odbor Matice slovenskej v Komárne Vás srdečne pozývajú prežiť dva skvelé večery plné zábavy, recesie, tanca a spevu v Hornej Zlatnej (cca 16 km od Komárna, doprava možná vlakom, autobusom, autom, bicyklom…).

Program:
Piatok 8. júla 2011
20:00 – Exhibícia silákov zo Zlatnej na Ostrove
20:30 – Kytica tancov a spevov v podaní folklórneho súboru Dunaj

Sobota 9. júla 2011
20:30 – muzikál SKROTENIE (časť Skrotenie zlej ženy – komédia)
a ukážky z predošlých projektov

Osada Horná Zlatná patrí k obci Zlatná na Ostrove, (cca 2 km od nej, smer BA). Má 19 domčekov a jednu osembytovku, žije tu cca. 50 obyvateľov. V lete sa však dedinka naplní vnúčatami a deťmi. Súbor Dunaj a Dramaťák tu mal pôvodne stráviť víkendové sústredenie. Keďže však radi robíme nové veci, rozhodli sme sa, že obyvateľov dedinky za ich pohostinnosť odmeníme improvizovaným predstavením. Predstavením toho, čo vieme najlepšie, tanec a spev. Študenti spolu s dedinčanmi zbúchajú pár dosák (nazveme ich javiskom), uložíme na pokosenú záhradu, spravíme nejaký ten guláš alebo halušky, pozveme ľudí a uvidíme, čo z toho bude. Možno len recesia, možno veselý tréning, možno len nezvyklá zábava. Takto nejako vyzeral kedysi folklór. Na HZ minifeste za domom to nebude o reflektoroch, špeciálnom osvetlení a efektoch, či vstupnom. Bude to o ľuďoch, hudbe a tanci. Teda, ak nebude pršať 🙂
Ak máš čas, chuť a chceš byť pritom, pridaj sa. Prines si repelent, stoličku na sedenia a dobrú náladu si snáď odnesieš.

Vstupné je dobrovoľné, či sa nájde nejaká minca, či niečo pod zub, hlavné je, že prídete 🙂

Viac info TU!