Kultúra 2010. 08. 23.

Inna – „Som obklopená ľuďmi, ktorých milujem a ktorí majú radi mňa!“

Raketový nástup na čelo tanečných hitparád po celej Európe. Asi málokto čakal, že rumunský hudobný priemysel zažije ďalší takýto úspech. No ten prišiel – speváčka Inna (vlastným menom Alexandra Apostoleanu) je jasným dôkazom toho, že preraziť sa dá. No ako ostať na výslní?

Začať by sme mohli takou úplne klasickou otázkou – kedy si prišla k hudbe a spievaniu?

Mala som osem rokov, keď som sa dostala do kostolného zboru. Tam som začala so spievaním a ako môj záujem rástol, dostávalo sa mi aj mnoho podpory od rodičov.

Ako je to s tvorbou? Píšeš si piesne sama?

Podieľam sa na tvorbe svojich piesní, ale to skôr len v poslednej dobe.

Známou si sa stala po vydaní albumu Hot. Zmenilo ti jeho vydanie život?

Nuž, až také drastické zmeny sa v mojom živote neudiali. Akurát, že oveľa viac cestujem a už len zriedka sa dostanem domov a teda málokedy mám tú možnosť byť so svojou rodinou. To je asi najväčší rozdiel medzi mojím životom vtedy a teraz. Inak som stále tá istá Alexandra, ako pred tým. Stále si rada vyjdem na pláž, na prechádzku so psom, rada si pozriem film, …

Ako muž ťa vnímam ako veľmi atraktívnu ženu – myslíš, že ti to niekedy mohlo pomôcť v kariére?

Ah, ďakujem! Myslím, že kľúčom k môjmu úspechu vždy bola hudba, ktorú robím. Veď ma mnohí nikdy ani nevideli a kým som sa dostala k nakrúteniu klipu Hot, tá pieseň už bola všade.

Skúšala si robiť niečo ako modelka, či herečka?

Ani veľmi nie, no žijem s presvedčením, že „Nikdy nehovor nikdy.“


Viem si predstaviť, že denne dostávaš tony zaľúbenej pošty.

Dostávam mnoho správ od svojich fanúšikov. Keďže sa časy zmenili a všetko je dnes už v elektronickej forme, môžem povedať, že mám veľké množstvo zamilovaných emailov. A veľa-veľa správ na Facebooku.

Je možné pri tvojej vyťaženosti vôbec pomýšľať na nejaký vzťah, či lásku?

Som obklopená ľuďmi, ktorých milujem a ktorí majú radi mňa, takže sa cítim byť milovaná prakticky neustále.

Asi nemáš veľa voľného času na relax. Ako dlho si môžeš dovoliť ostať stáť na jednom mieste a trochu sa zrelaxovať?

Ťažko povedať. Naozaj nemávam v poslednej dobe veľa času na oddych. Ak sa náhodou nájde nejaká trhlinka medzi foteniami, točením videa, nahrávaním a všetkými tými vystúpeniami, ktoré robím, tak si ju naozaj vážim.

Stále si len na začiatku kariéry, stalo sa už mnoho krát, že sa umelec objavil, zasvietil a zakrátko zhasol – možno spravil pár hitov, jeden-dva albumy a napokon zmizol. Ako tomu chceš zabrániť v tvojom prípade?

Neustálym nahrávaním. Stále robím novú a novú hudbu a vyzerá to tak, že ľuďom sa to páči, takže dúfam, že môj osud bude iný. Určite musím postupom času v sebe objavovať nové veci a tiež byť blízko k svojim fanúšikom. Komunikácia s nimi je veľmi podstatná!

Ak by to predsa len nevyšlo a musela by si si zarábať na život inak, ako speváčka?

Určite by som mohla byť učiteľkou hudobnej výchovy! Som si istá, že by som si našla nejaký dôstojný spôsob, ako si zarobiť na svoj život.

Aké sú tvoje najbližšie plány?

Nateraz je to určite pracovať na projekte Inna, robiť novú hudbu a posúvať sa ďalej, určite sa to oplatí sledovať!

A dlhodobejšie? Nejaké spolupráce s inými hudobníkmi?

Možno som príliš poverčivá, ale radšej by som o tom nehovorila, nechcem si to zakríknuť, no určite mám zopár umelcov, s ktorými veľmi túžim robiť.

V poslednej dobe prerážajú na zahraničných trhoch hudobníci práve z Rumunska. O-Zone, Morandi, Edward Maya, … Čo je podľa teba kľúčom k úspechu rumunskej hudby?

Myslím si, že rumunská hudba má živý, čerstvý zvuk, nový prístup k tanečnej hudbe, ktorý sa ukazuje ako veľmi obľúbený prakticky po celom svete. K tomu sú tunajší hudobníci hrozní workoholici a tak je podľa mňa fér, že na konci ich tvrdej práce čaká úspech!

Taká je teda cesta na výslnie! My ďakujeme Alexandre za rozhovor a nevieme sa dočkať jej vystúpenia na Summer Stars Open Air 2010 v Komárne!


S Alexandrou sa rozprával Tomáš Kottra

Vyjadrite svoj názor