Kultúra 2018. 07. 23.

Mrtvák v Komárne privíta najväčší letný beachfestival, Lake Up!

Už vo štvrtok 26. júla odštartuje festival Lake Up, pričom posledné okamihy zažije v skorých ranných hodinách v nedeľu 29. júla. Návštevníkov čaká okrem širokej hudobnej produkcie aj viacero príležitostí na športovanie a bohatý program pre celé rodiny.

V koncertnej ponuke si celkom určite nájde každý svojho obľúbeného interpreta, na pódiu sa totiž vystrieda viacero hudobných žánrov – pop, rock, rap a v neposlednom rade aj tanečná hudba. Zo slovenských interpretov určite poteší vo štvrtok večer populárna pop-rocková kapela Desmod, v sobotu pred polnocou zase odpáli úžasnú show raper Kali, ktorý sa čoskoro podľa vlastných slov poberie do koncertného dôchodku. Tento koncert by ste si preto určite nemali nechať ujsť.

Medzi ďalšími interpretmi figurujú Kis Grófó, Kállay Saunders band, Pápai Joci, Kasza Tibi, Zoltán Erika a Geszti Péter. Okrem už menovaných interpretov sa počas trojdňového festivalu predstavia Bëlga, Children of Distance a Animal Cannibals.

V neskorých nočných hodinách budú za zábavu zodpovední DJ M Junior, Boogie, Bóli, Pollák, Bagó a Kovács a jeden z najznámejších slovenských DJ-ov EKG. Predvedie sa aj talentovaná a sympatická Yamina.

Cez deň chill, v noci stan

Ťahať party celý deň a celú noc môže byť poriadne vyčerpávajúce. A preto si organizátori pre unavených parťákov pripravili chill zónu, kde si budú môcť v pokoji oddýchnuť.

Nočný spánok je však ešte dôležitejší a preto je tu možnosť postaviť si blízkosti areálu stan. V oplotenom a stráženom kempingu bude počas noci dostatočný pokoj na výdatný spánok.

Na Lake Up s rodinou

Trojdňový festival Lake Up má pripravený bohatý hudobný program pre každého, kto si na brehu Mŕtvaku chce užiť poriadnu nočnú párty. Na svoje si ale prídu aj rodičia a ich deti, ktoré počas dňa čaká množstvo zaujímavých atrakcií. Najmenší sa môžu tešiť na maľovanie na tvár, ale najlepšou zábavou budú pre nich celkom určite dva obrovské nafukovacie hrady a tiež poníky.

Budú sa konať aj tradičné súťaže ako skákanie vo vreci či hod podkovou. Výnimočnou súčasťou festivalu Lake Up bude let teplovzdušným balónom, z ktorého si budete môcť pozrieť areál festivalu a okolie mŕtveho ramena rieky Váh z výšky približne 60 metrov.

Čaká nás mnoho workshopov a prednášok

Na festivale sa počas dňa stretneme s Rékou Rubint a taktiež aj s Tibi atyom. Populárna osobná trénerka Réka Rubint bude zodpovedná za pohyb a aktívny odpočinok, zatiaľ čo Tibi atya bude mať workshop s názvom : „Ako byť úspešný na sociálnych sieťach?” Na festivale sa objaví aj Instagramová influencerka Andrea Barthalos, taktiež aj Zsosé atya, YouTuber, ktorý má vyše 300 tisíc odberateľov. Tým, ktorým nestačil pohyb s Rékou Rubint, si môžu vyskúšať workshopy  MMA, jiu-jitsu, jógy, gymnastiky, kettlebellu alebo aj capoeiry. Popri workshopoch a prednáškach si budeme môcť pozrieť prácu zdravotníkov a taktiež aj hasičský a policajný zbor. Nesmieme zabudnúť ani na Červený kríž, kde sa toho budeme môcť veľa naučiť. Pre slečny bude pripravený workshop Alexandry Ember, ktorá ukáže tipy a triky pri líčení.

Na festivale sa objaví aj Elvis, ktorý osobne oddá tie najzaľúbenejšie páry presne tak, ako v Las Vegas.

Preteky a športové programy

Milovníci športu a súťažechtiví si prídu na svoje, organizátori si totiž pre nich pripravili viaceré špeciálne programy.

Od soboty rána sa bude konať beachvolejbalový turnaj, ktorý nesie názov Lake Up Cup. Poobede sa tí najsilnejší stretnú v súťaži v pretláčaní. Milovníci piva pozor! Ani na vás sa nezabudlo. Pre vás sme si pripravili rovno dve disciplíny, a to súťaž v pití piva a súťaž v držaní pohára piva.

Popri týchto športových programoch si môžete vyskúšať lezeckú stenu alebo aj veľmi obľúbený crossfit. Zaujímavou disciplínou bude bungee run alebo netradičná súťaž v zametaní. Otázkou ostáva: Kto sa najdlhšie udrží na nohách?

Stanovanie a foodpass

Prvýkrát bude umožnené stanovanie v areáli festivalu. Ďalšia novinka v tomto roku je aj tzv. foodpass, vďaka ktorému je o tvoj žalúdok postarané.

Príď aj ty na Mrtvák a zaži najväčšiu komárňanskú párty! 3 dni a 3 noci, od 26.júla do 28.júla čakajú práve na teba!