Región 2011. 05. 19.

Investor zamestná vo Veľkom Mederi 300 ľudí

Spoločnosť zamestnáva v súčasnosti 400 pracovníkov a do jari budúceho roku chce prijať Ďalších tristo.

Prvým investorom v priemyselnom parku vo Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda bude spoločnosť Webasto-Edscha Cabrio Slovakia. Spoločnosť vytvorí až 300 nových pracovných miest, zamestnávať tak bude spolu 700 ľudí v závode na výrobu komponentov pre automobilový priemysel. Vyrábať v nových priestoroch chce už na jar budúceho roku.

Mestské zastupiteľstvo rozhodlo o predaji pozemku s rozlohou 80 tisíc metrov štvorcových investorovi za 400 tisíc eur. „Projekt priemyselného parku odzrkadľuje náš zámer uchovať a podľa možností vytvoriť nové pracovné príležitosti v našom meste. Preto považujem za dôležité a symbolické, že práve najväčší zamestnávateľ nášho mesta sa rozhodol rozvíjať svoju činnosť v našom priemyselnom parku,“ konštatoval primátor Veľkého Medera Alexander Néveri.

[poll id=“11″]

Pozemok sa nachádza pri štátnej ceste smerom na Bratislavu, doteraz bol oň len minimálny záujem.

Spoločnosť Webasto-Edscha Cabrio Slovakia je dodávateľom kompletných strešných systémov pre automobily v prevedení cabrio. Hlavnými odberateľmi spoločnosti sú Audi, Daimler AG a ďalšie automobilky. Vo Veľkom Mederi spoločnosť zamestnáva 400 ľudí a dosahuje ročný obrat 30 miliónov eur.

TEXT: SITA