Mix 2019. 02. 21.

Ivanovi zmenil NATURHOUSE život za tri mesiace

Pravidelné návštevy boli skvelou motiváciou, aby som nepodvádzal, tvrdí Ivan, ktorý sa po štyridsiatke rozhodol pre krok k lepšiemu zdraviu. 

Čo vás priviedlo do výživovej poradne NATURHOUSE?

Po dovŕšení štyridsiatky, som si povedal, že by už konečne bolo dobré niečo spraviť pre seba a pre svoje zdravie. Už dlhšie som nebol so sebou spokojný a keď mi váha ukázala 100kg som si povedal dosť.

Pamätáte si, ako prebiehala vaša prvá konzultácia?

Áno, výživová poradkyňa sa ma spýtala na výšku, zdravotné problémy, stravovacie návyky a podobne. Potom ma zvážila. Zistila, že mám nadbytok 13 kíl tuku a 2 litre vody. Zmerala mi obvod pása, nastavila mi jedálniček na celý týždeň.

Začal ste dodržiavať metódu NATURHOUSE. Čo ste na nej najviac oceňovali?

Najviac som oceňoval, že strava bola pestrá, nie jednotvárna, ako to zvykne byť pri klasických diétach.Musel som sa len vyvarovať pečivu, miesto ktorého som dostal výborné Fibroki toasty. Pani dietologička mi tiež dávala každý týždeň nové recepty, ktoré som si veľmi obľúbil.

Čo pre vás znamenali pravidelné týždenné konzultácie?

Znamenali pre mňa ďalšiu motiváciu v napredovaní, nakoľko doma som sa nevážil. Vždy som to nechával až na konzultácie v NATURHOUSE. Nechcel som sa strápniť pred poradkyňou, čo ma tiež motivovalo a posúvalo ďalej.

Aké ďalšie zmeny v jedálničku ste spravili?
U mňa bolo tých zmien hneď niekoľko. Predtým som nepoznal raňajky, desiatu, olovrant a iba sem-tam obed. Zato som veľmi dobre poznal večeru a to aj veľmi neskorú, obvykle pri telke.Nejaké pokusy o diéty u mňa boli už pred tým, avšak vždy to na niečom stroskotalo. Dodržiavanie metódy NATURHOUSE bola pre mňa veľká zmena.

Neoddeliteľnou súčasťou metódy NATURHOUSE je používanie jej produktov. Ako vám pomáhali a ktoré ste si obľúbil?
Obľúbil som si najmä Fibroki toasty s acidofilným mliekom, ktoré priaznivo pôsobia na črevnú mikroflóru a ampulky na odbúravanie tuku a vody z tela, ktoré som užíval vždy ráno, pol hodinu pred raňajkami.

Pokračujete s užívaním produktov aj teraz?

Áno, tieto produkty užívam aj naďalej, myslím si že aj vďaka nim sa mi podarilo za 3 mesiace schudnúť 20 kilogramov.

Keď sa obzriete späť, bolo ťažké schudnúť?

Nie, pre mňa bolo skôr ťažké zvyknúť si na pravidelné jedlo päťkrát denne. Nejaké diéty som skúšal už skôr, avšak iba vtedy, ak sa ozvali moje problémy so žalúdkom. Aj z toho dôvodu som sa rozhodol pre chudnutie pod dohľadom odborníkov.

Ako sa teraz cítite?

To sa nedá vôbec porovnať, cítim sa ako iný človek, upravil sa mi metabolizmus, zmyzli zdravotné problémy. Keď sa pozriem na nohavice, ktoré som nosil pred tým, vyzerajú oproti tým, čo nosím teraz, ako vrece na zemiaky. Je to fantastický pocit.

Plánujete do NATURHOUSE chodiť aj naďalej?

Áno, plánujem, avšak nie preto, že sa bojím, že by som znovu pribral. Viem, že sa mi to už nestane. Chcem ale pokračovať vo váženiach, aby som vedel ako som na tom s vodou a s tukom v tele a taktiež chcem aj naďalej užívať výživové doplnky.