Región 2017. 10. 18.

Ján Greššo je najlepšia voľba pre Nitriansky kraj, o odstúpení neuvažuje

Kandidát na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Ján Greššo má stále podporu súčasnej opozície. 

Nerozumieme snahám predsedu SNS Andreja Danka volať po porážke extrémizmu v Nitrianskom kraji a zároveň pretláčať na post predsedu NSK Milana Belicu, dlhoročného kandidáta SMER-SD, HZDS či SNS. Obe tieto snahy si totiž navzájom odporujú a to z viacerých dôvodov.

Podľa našich interných prieskumov, ktoré sledujeme už od júna tohto roka, je to práve Ján Greššo, ktorého popularita stále rastie a jeho protikandidáta klesá. Ďalšou výhodou Jána Grešša je aj zistenie, že ani medzi voličmi pána Belicu nie je vnímaný negatívne a nevzbudzuje u nich tvrdé negatívne odmietnutie, ako je to v prípade pána Belicu. Z toho jednoznačne vyplýva, že ak by malo prísť k mobilizácii voličov, tak je to práve Ján Greššo, kto dokáže osloviť všetkých demokraticky cítiacich voličov bez ohľadu na politické presvedčenie.

Pán predseda SNS si stále neuvedomuje, že predstavitelia vládnej koalície vo verejnosti pôsobia silne konfliktne a väčšina frustrovaných a nespokojných voličov v nich vidí vinníka všetkých problémov a krívd. Pokiaľ vládna koalícia myslí svoj boj s extrémizmom vážne, mala by preto radšej v Nitrianskom kraji svojho kandidáta stiahnuť a nenapomáhať tak zbytočnej mobilizácii extrémisticky a radikálne orientovaných voličov.


Zástupcovia koaličných strán SAS, OĽANO, KDH, NOVA, OKS a ŠANCA.