Blog 2011. 06. 20.

Jozef Černek: Pubertiaci nech fetujú po kočikárňach

Mám otázku. Čo sa to stalo s naším mestom? Čo sa to v Komárne, prosím vás deje? Sme mesto troch riek, sme mesto termálnych prameňov. A vážení, prúser, kúpalisko je zatvorené! Už mesiac malo byť otvorené. Dokonca, jeho otvorenie do leta a v lete, je ešte otázne.

Pozor, toto nie je úplne normálne! Ja teraz vôbec nechcem hľadať dôvody ani vinníkov. Vôbec ma nezaujíma, kto je na vine, kto čo stuneloval alebo prečo, vždy plné kúpalisko nemá financie, napriek nie práve najlacnejšiemu vstupnému. Zaujíma ma, prečo je to ľuďom fuk. Prečo nikto nič nerobí. Že sme mesto úspešných olympionikov  K4, máme tri rieky a nemáme jedinú organizovanú verejnú pláž, s tým som sa už zmieril. Čo už. Vyššia moc.  No ale že kúpalisko, ktoré roky funguje, celé leto sa tam slní, pláva, stravuje a baví pol mesta, necháme zavreté a každému je to jedno – to je podľa mňa problém. A vážny. Ak si spomínam správne, aj naši vodnopólisti svojho času dosahovali krásne výsledky snáď aj  na európskej úrovni a cvičili aj na kúpalisku.

Minulý rok, aj rok predtým, som na kúpalisku párkrát bol. Bolo tam plno.  Bola tam úžasná atmosféra. Na ľuďoch bolo vidieť, že im je tam dobre. Na tráve sa ležalo, slnilo a ohováralo. Kúsok ďalej pubertiaci hrali volejbal, chalani predvádzali svaly, kto nemal, tak tetovanie a kto ani to, tak značkové plavky. A tí, čo nemali čím zaujať, hádzali dievčatá do vody. Najmä tie, ktoré sa promenádovali krásne opálené okolo bazénov, tak akurát natreté a vystavovali svoje telá na obdiv. Vždy s dokonalými vlasmi, takže sa každá bála, aby na ňu nefŕkla nejaká tá kvapka vody. A ak fŕkla, tak sa krásne nahlas afektovane smiala akoby nič, ale očami už naznačovala kamarátke, že je to prúser jak trám, lebo čo keď ju ON takto uvidí.

Deti behali od bazéna k stánku so zmrzlinou a kofolou. Tam už sedel šťastím blažený otecko a popíjal druhé – tretie chladené pivko a nadával na politikov. Mamičky jedným okom sledujúc deti, zdieľali svoju nevôľu na manželov a svokry s inými mamičkami. Proste krásna pohoda malého mestečka so svojimi problémami, starosťami, ale s fungujúcim kúpaliskom.

A o toto sme akože prišli? A celkom vážne to necháme tak? Kam pôjdu títo ľudia? Ostanú pri telke? O mladých sa nebojím, tí sa zabavia. Fet zoženú, opustených kočikární je tiež dosť. Oteckovia sa opijú aj pod dymovým mrakom v krčme a na politikov nadávať budú tak či tak. Ale čo mamičky? Či necháme im mäkký asfalt alebo kocky námestia?

Haló, občania mesta Komárno, Maďari, Slováci! Čo sa s vami deje, to je už vo vás taká obrovská apatia? Je mi naozaj úplne fuk, aké sú na to dôvody, ktorá politická dohoda bola ako a kým porušená. Končí jar a začína leto. A v Komárne nemáme kam ísť k vode! Ani Maďari ani Slováci.

Prečo naši páni poslanci toto neriešia a ihneď nevyriešia? Aby bolo jasno, nechcem na žiadneho z nich útočiť. S poslancami ani s vedením mesta nemám jediný problém. S mnohými z nich si dokonca tykám a viem, že to, čo robia, nie je ľahké. Ale vážení, ak nevyriešite toto, tak je to prúser jak trám! Nebyť apatie, nebyť tej doby, akú žijeme, toto už by bol dôvod na menšiu defenestráciu. Chcete mi, pardon, vlastne nám, občanom mesta Komárno povedať, že si nedokážete sadnúť ako ľudia a vyriešiť to? Je mi jasné, že ako politici to nedokážete, ale čo takto sadnúť si ako človek s človekom a nájsť riešenie. Najlepšie ihneď? Veď rokujte mimoriadne!  Spomeňte si, že ste na tom kúpalisku boli aj vy, každý jeden z vás musí mať spomienky na to miesto, ak nie,  zrejme nebudete Komárňan.

Vyriešte kúpalisko alebo pláž a potom, nech sa páči, hrajte sa na zastupiteľstvo. Vytvárajte skupinky, lebo je to v móde, nerokujte, lebo vám vadí jazyk. Blokujte zastupiteľstvo, lebo vám vadí program, znížte si platy navzájom, lebo môžete, zakazujte sochy alebo nejaké stavajte, robte hoci aj bubu, či čo to tam vlastne robíte, len nenechávajte ľudí v apatii.

Ako chcete hájiť záujmy občanov, ako im chcete dokázať, že konáte pre ich blaho,  keď im dovolíte zobrať jedno z mála potešení, čo mesto v lete ponúka? Alebo počkáme pokiaľ preberú moc tí, čo ich dnes posielame fetovať do kočikárne? Nebolo by rozumnejšie poslať ich na kúpalisko?

http://cernek.blog.sme.sk/

Vyjadrite svoj názor