Kultúra 2011. 03. 10.

Jubilejný Matičný ples podporil kultúru mladých

Dôstojne, úspešne, ale hlavne veselo uzavreli Matičiari plesovú sezónu. Nazbierané peniaze poputujú folkloristom a mladým hercom z dramatického krúžku.

Miestny odbor Matice slovenskej v Komárne v sobotu 5. marca 2011 usporiadal svoj jubilejný Matičný ples. Hudobná skupina Vegett a hudba folklórneho súboru Dunaj sa postarali o skvelú zábavu, ktorá trvala až do pol siedmej ráno. Dunajisti spontánne, za obrovského nadšenia zúčastnených 179 hostí, dokonca usporiadali školu tanca a v priebehu pár minút naučili drobnú choreografiu plesových tanečníkov. Na plese nechýbal ani primátor mesta Komárno MUDr. Anton Marek, ktorý so svojou manželkou nevynechali jediné tanečné kolo a dokonca, s priateľmi strhli do spoločnej choreografie všetkých na parkete. Tak sa ukázalo, že nielen Dunajisti dokážu inšpirovať k skvelej a neviazanej zábave.

Okrem dobrého jedla a skvelej zábavy mal ples ešte jedno významné pozitívum. Vďaka matičiarom, ale najmä vďaka našim sponzorom, ich zoznam nájdete aj na stránke www.dmskomarno.sk, sa podarilo usporiadať hodnotnú a zaujímavú tombolu, napr. cenou útechy bol let balónom. Najdôležitejšie však je, že celý výťažok z tomboly poputoval na dobrú vec.

Výťažok z predaja tombolových lístkov predstavuje 1 072 €, z čoho polovicu, teda 536 € venujeme folklórnemu súboru Dunaj. Súbor peniaze využije napríklad na opravu hudobných nástrojov, ale aj na pripravovanú reprezentáciu Slovenskej republiky a nášho mesta na svetovom folklórnom festivale, ktorého sa v lete plánuje zúčastniť. Predpokladaný rozpočet je 12 500€. Druhá polovica výťažku z tomboly poputuje na činnosť Dramatického krúžku Gymnázia Ľ. J. Šuleka pri MS v Komárne, ktorý sa intenzívne pripravuje na nové predstavenie – v poradí už tretí muzikál. Premiéru očakávame koncom apríla.