Šport 2017. 07. 16.

Kanoistika-ME: Štvorkajak s Vlčekom a Tarrom na 1000 m bronzový

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka získal na ME v bulharskom Plovdive bronzovú medailu na 1000 m trati. Vo finále skončil tretí tesne za loďami Španielska a Bieloruska. Káštvorka tak na kilometri neobhájila titul z vlaňajšieho európskeho šampionátu v Moskve. Na olympijskej päťstovke ukoristila v sobotu striebro.

„Počítali sme s tým, že budú dve-tri posádky, s ktorými sa pobijeme o dobrý výsledok. Španielska loď určite patrila k favoritom, rátali sme s českou aj nemeckou posádkou. Poliaci nás prekvapili. Mali sme dobrý štart. Tempo nebolo ideálne, trochu sme sa trápili. Rozhodovalo sa na posledných 50 metroch, kde nám došli sily. Dážď nám nevyhovoval, bola dosť zima, neboli to naše podmienky. S tretím miestom sme však spokojní. Každá medaila sa ráta. Domov si odnášame dva cenné kovy, čo je slušný výsledok. Na budúci víkend nás čakajú kvalifikačné preteky na Zemníku. Verím, že ich zvládneme a potom sa budeme môcť pripravovať na augustové MS v Račiciach,“ povedal pre TASR Vlček.

Tarr si najprv myslel, že slovenská loď skončila strieborná. „Štart sme mali vynikajúci. V závere to bolo tak trochu čudné, predsa len to bol nás prvý súťažný kilák po olympiáde v Riu de Janeiro. V cieli som si myslel, že sme druhí, až pri vážení lode mi povedali, že sme tretí. Škoda, že na tisícke neboli rozjazdy, vychytali by sme aspoň chybičky. Sme však na dobrej ceste, striebro a bronz z ME majú svoju cenu.“

Športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla bol s vystúpením štvorkajaka spokojný. „Chalani išli vo finále kilometra super. Výborne odštartovali, mali 500-kový nástup a dlho to vyzeralo, že získajú zlato. V závere ešte dokázali zrýchlieť, no ešte lepší finiš mali Španieli a tesne ich predbehli aj Poliaci. Medzi našou a poľskou loďou to boli ‚mŕtve preteky, po dojazde do cieľa sa najskôr nevedelo, ktorá posádka skončila druhá. Bolo to veľmi tesné,“ povedal pre TASR Petrla.

muži:
K4 1000 m – A-finále: 1. Španielsko (Francisco Cubelos, Marcus Walz, Javier Cabanin, Inigo Peňa) 2:54,374, 2. Poľsko (Martin Brzezinski, Bartosz Stabno, Rafal Rosolski, Norbert Kuczynski) +0,284, 3. SLOVENSKO (Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA) +0,292

(tasr, foto: canoe.sk)