Kultúra 2016. 10. 21.

Kantantína opäť zlatá

Zborový spev patrí k najtradičnejším oblastiam záujmovej umeleckej činnosti v okrese Komárno, čo potvrdzuje aj účasť našich speváckych zborov na rôznych súťažných podujatiach.

Tribečské osvetové stredisko v Topoľčanoch a Nitriansky samosprávny kraj s finančným prispením Fondu na podporu umenia usporiadali 9. októbra 2016 IX. ročník Prehliadky chrámových speváckych zborov a skupín. Prehliadka Zlatý veniec 2016 sa uskutočnila v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Topoľčanoch.

Na prehliadke vystúpili: Chrámový zbor kostola všetkých svätých z Bojnej, Zmiešaný spevácky zbor CARMINA VOCUM zo Zlatých Moraviec a nemohol chýbať ani náš Ženský komorný spevácky zbor Kantantína, ktorý sa prezentoval zaujímavým a náročným programom:

  1. Miklós Kocsár : PSALLITE DEO!
  2. André Caplet : SANCTUS
  3. 14. storočie : IN HOC ANNI CIRCULO (úprava P. Jurkovič)
  4. Zoltán Kodály : AVE MARIA
  5. Hans Leo Hasler : CANTATE DOMINO

Ženský komorný spevácky zbor Kantantína pracuje pri Mestskom kultúrnom stredisku v Komárne od roku 1997. Vznikol z bývalých členov DSZ Námorníček a dnes má 12 členov.

Odborná porota a lektorský zbor rozhodli, že najvyššie ocenenie ZLATÉ PÁSMO udelí práve ŽKSZ Kantantína. V roku 2017 spevácky zbor oslávi 20. výročie založenia.

Srdečne blahoželáme!