Mesto 2017. 10. 19.

Keď nás bolí zub – Zubná pohotovosť v Komárno Shopping Centre

Mnohí ani nevedia, že v Komárno Shopping Centre sa na najvyššom (štvrtom) poschodí nachádza zubná pohotovosť. Je to presne to miesto, kde vám poskytnú základné, rýchle ošetrenie, keď vás začne po pracovnej dobe alebo počas víkendu bolieť zub.

 „Navštevuje zubnú pohotovosť veľa ľudí?“ pýtam sa majiteľky ordinácie MDDr. Eriky Némethovej. „Áno, pomerne veľa. Cez týždeň je to 8 – 10 ľudí a cez víkend 15 – 20. Bolesť zubu väčšinou nevzniká z hodiny na hodinu. V podstate poskytujeme rýchlu pomoc na úľavu akútnej bolesti. Medzi tieto úkony patrí čistenie bolestivého miesta a umiestnenie liečivej výplne. Po tomto ošetrení je potrebné navštíviť vlastného zubára, ktorý potom vzniknutý problém dolieči.“

Pacienti sú veľmi spokojní so samotným priestorom, ktorý sa nachádza na štvrtom poschodí Komárno Shopping Centra. „Budova sa nachádza na vynikajúcom mieste v centre mesta a je ho ľahké nájsť,“ hovorí pani doktorka. „Máme tu dokonalé možnosti na parkovanie a nie sme ďaleko ani od stanice, ak by niekto prišiel vlakom, alebo autobusom. Veľkou výhodou pre starších alebo zdravotne postihnutých je výťah, ktorým sa vedia pohodlne dostať až k ordinácii. Ďalším komfortom je napríklad aj to, že v lete sú priestory  Komárno Shopping Centra klimatizované a v zime je tu príjemne teplo, čo znamená, že v čakárni nie je potrebné sedieť v kabáte. Okrem horeuvedeného, je pre mňa obzvlášť upokojujúci faktom to, že celá budova je celý čas strážená.

V ordinácii sa striedajú zubári z okresu Komárno, ktorí na pohotovosti ordinujú počas pracovných dní medzi 15:00 a 18:00 hod. a počas víkendu od 08:00 do 13:00 hod. Suma za poskytnutie zdravotnej starostlivosti je vo výške 2 eur, ale môže sa meniť podľa toho, o aký druh liečby sa jedná.

V prípade, že neprichádzate do Komárno Shopping Centra s bolesťou zubu, môžete navštíviť obchody na ostatných poschodiach. Na 3. poschodí vám postrážia dieťa, kým čakáte, povedzme na zubára, alebo máte nejaké iné povinnosti. Na ostatných poschodiach môžete stráviť príjemné chvíle v cukrárni, reštaurácii, kozmetickom salóne, obchode s oblečením a  iných obchodoch s pestrou ponukou.

Foto: ilustračné foto