Šport 2013. 10. 13.

KFC už siedmy zápas bez prehry

Futbalistom KFC sa podarilo odčiniť remízu spred týždňa. V Nitre vtedy s výberom domácich juniorov dokázali totiž iba remizovať.

V zápase 11. kola privítali tím Lednických Rovní, ktorý im v hornej časti tabuľky dýchal na krk. Vďaka tejto výhre a zaváhaniu Gabčíkova, sú teraz Komárňania na čele Majstrovstiev regiónu západ s náskokom štyroch bodov.

Piaty domáci zápas sezóny začali Komárňania aktívne, no vytvorili si iba zopár príležitostí. Na prvý gól ale nemuseli čakať dlho, veď v 26. minúte obdržal Jožko Gonzáles parádnu pozemnú krížnu prihrávku z polovice ihriska a pred brankárom súpera sa nemýlil.

Až potom začali Ledničania tvoriť ofenzívne natoľko, aby si vypracovali šance. Mierny tlak do polčasu Komárňania prečkali a do druhej polovice vstúpili s najtesnejším náskokom 1:0. Na jej samom konci hrali s brankárom Kostolánim aj žrď, no hostia sa nepresadili.

Šance sa objavovali na oboch stranách, napokon ale nepadol už ani jeden gól. Komárňania tak vyhrali o jeden gól a upevnili si v tabuľke prvé miesto. Najbližšie cestujú do Domaniže, aby obrali o body domáci Partizán. Doma sa predstavia 26. októbra o 14:00, do Komárna zavíta Družstevník Veľké Ludince. 

kfc po 11 kole

TEXT: Tomáš Kottra
FOTO: František Kecskés