Mix 2021. 08. 09.

KIA a MAZDA na jednom mieste? Áno! Aby si každý našiel svoje vysnívané auto!

Či už hľadáte jednoduché a spoľahlivé auto alebo vozidlo s pátosom, tak jednoznačne by vaša cesta mala viesť do KIA & MAZDA salónu vedľa čerpacej stanice REAL-K. Okrem profesionálneho personálu tam budú na vás čakať aj kvalitné služby, testovacie jazdy a akcie, ktoré zaručili spokojnú kúpu už pre nejedného zákazníka.

Príbeh salónu KIA & MAZDA, ako ho poznáme dnes, sa začal v roku 2018, keď sa už k zabehnutému predaju vozidiel značky MAZDA pridal aj predaj a servis značky KIA. Salón, ktorý sa nachádza popri čerpacej stanici REAL-K na Novozámockej ceste, je ľahko dostupný zo všetkých smerov a tak ponúka dokonalé štartovacie miesto pre testovacie jazdy. Profesionalitu predajcov potvrdzuje aj ocenenie TOP predajňa roka, ktoré salón získal v roku 2020.

„Vyžaduje si veľa práce, aby si nás nespájali s predchádzajúcim miestom a majiteľom. Naprieč Slovenskom sa nám podarilo spomedzi viac ako tridsiatich obchodných zastúpení značky KIA vybojovať druhé miesto. Pozitívna odozva klientov dopomohla k uznaniu, ktoré nás neustále motivuje k lepším výsledkom,“ informuje predajca Gergely Fekete. Každý z predajcov sa snaží pomôcť jednotlivým klientom od začiatku až po koniec procesu. Fundovaný tím má však prehľad o každom z dostupných modelov, tak pre zamedzenie zbytočného čakania sa môže hociktorý z predajcov vyjadriť k danej požiadavke klienta. Testovacie jazdy sú dostupné v podobe menšej okružnej jazdy smerom na Kavu alebo na trase Kava-Martovce-Hurbanovo. Tieto cesty sú totiž univerzálne: ponúkajú zákruty, hlavné a vedľajšie cesty ako aj hladkú premávku. Jednoducho sú ideálne na otestovanie všetkého, čo vozidlá ponúkajú.

Ako vyzerá proces kúpy vozidla? I keď ide o komplexný proces, tak rozhodujúcim faktorom sú financie, ktoré má kupujúci dostupné na kúpu vozidla. Ak je stanovený rozpočet, pristupuje sa k diskusii o type vozidla, či pôjde o športové auto alebo auto s veľkým úložným priestorom, aké vybavenie doň vložiť a na záver ostáva už len výber farby. „O model KIA Rio so 7 ročnou zárukou je veľký záujem, v podstate je oň večný boj. V konkurenčnej ponuke je na výber veľmi podobné auto, no KIA si vyžaduje podstatne menej starostlivosti. Každé auto je možné opotrebovať už aj po 1 roku užívania, no správnou starostlivosťou však môže vydržať až desaťročia. Ak Rio dostane svoj ročný servis, je takmer isté, že sa na ňom neobjavia žiadne vady.“ Aj po 4 – 5 rokoch je zaručené, že vozidlo bude v perfektnom stave a v prípade potreby vhodné aj na predaj, pretože záruka na zvyšné roky je prenosná.

„Značka KIA ponúka množstvo zliav, s ktorými je možné ušetriť stovky ale aj tisícky eur. Takéto zľavy sú ponúknuté napríklad učiteľom alebo zamestnancom obchodnej siete LIDL. Celkovo je dostupných 60 rôznych druhov zliav, ktoré sa oplatí využiť.“ Pri kúpe vozidla si kupujúci často odnášajú aj darček v podobe tankovacej karty v hodnote až 100 eur, ktorú im venuje spoločnosť REAL-K. V neposlednom rade ich potešia aj jednotlivé doplnky a tak sa predajný tím s radosťou postará napríklad o koberce, hliníkové disky, pneumatiky alebo aj o povinnú výbavu!

Samotná kúpa vozidla zaberie 1-1,5 hodiny, v prípade objednávky z centrálneho skladu je čakacia doba približne týždeň. Ak sa však zákazník rozhodne pre skladové vozidlo, môže byť jeho už do dvoch dní! „Autá odovzdávame novým majiteľom plne pripravené na prvú jazdu, s natankovanou nádržou. Celkový proces urýchli platba bankovým prevodom, v takomto prípade je možné voľne sa rozhodnúť pre poistenie, ale samozrejme vieme pomôcť zákazníkovi aj v tejto oblasti.“ Dávame do pozornosti aj skutočnosť, že v prípade financovaných vozidiel je ich potrebné poistiť až 3 poisteniami! Ide o povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie a poistenie GAP. V prípade kúpy vozidla na splátky je potrebné predložiť potvrdenie od zamestnávateľa a výpis z bankového účtu. Celková žiadosť zvykne byť centrálne potvrdená už do hodiny.

Prečo je MAZDA tou správnou voľbou? Lebo MAZDA je odvážne iná! „Ak raz niekto nasadne do tohto auta, už ho nikdy viac nechce opustiť. Dizajn jednoznačne vyčnieva z radu, má svoju tradíciu a táto značka je nezničiteľná. Chyby, ktoré vznikali v dôsledku korózie, sa odstránili a neupustili od štvorvalcového 2 litrového základného motora, ktorý sa im podarilo natoľko skombinovať, že sa z neho dá vyťažiť spotreba len 5,5 litrov. Motor je v takej miere dovedený do dokonalosti, že sa nekazí. Kvalitný sací motor je schopný previesť svoju posádku až na koniec sveta,“ upresňuje Gergely. Základná cena je, samozrejme o niečo vyššia, ale jednoznačne stojí za to: základná výbava obsahuje také vymoženosti, ktoré sú napríklad pri značke KIA len za príplatok.

Servis oboch značiek priamo na mieste v rámci záruky a aj po nej! Základné servisné práce sú vykonané na počkanie, v takomto prípade je možné si vychutnať kávu alebo aj obed v príjemnom prostredí. Vďaka centrálnemu skladu sú náhradné diely a príslušenstvo dostupné veľmi rýchlo a jednoducho. V prípade časovo náročnejšej opravy zabezpečí firma maximálny komfort pre zákazníkov. „Na požiadanie zabezpečíme vyzdvihnutie vozidla priamo u zákazníka a taktiež mu vozidlo po vykonaní servisného zákroku vrátime späť na ním zadanú adresu. Okrem toho poskytujeme odvoz a dovoz zákazníkov, ako aj zapožičanie náhradného vozidla.“ Spoločnosť má k dispozícií až 5 náhradných vozidiel, ktoré sa v prípade potreby dajú zajednať. Z nich sú až tri elektrické. Podmienky ich prenájmu si zákazník vždy vopred dohodne s vedúcim servisu.

Tím KIA & MAZDA nelenil ani počas pandémie. Predaj sa snažil zabezpečiť telefonicky alebo online za prísneho dodržania všetkých nariadení.