Mesto 2015. 08. 20.

Nová Mazda3 v príťažlivom obale

Užívajte si dynamickú jazdu s technológiou Skyactive a predĺženou zárukou na päť rokov zdarma.

Zažite nepoznanú dynamiku na kolesách automobilu značky Mazda. Spoločnosť Real-K Komárno, ktorá je nezameniteľným partnerom správnych šoférov už od roku 1997, ponúka svojim klientom nové modely rady Mazda 3 s technológiou Skyactive.

„Dajte im len ceruzku a čistý papier,“ znel príkaz manažmentu automobilky Mazda, keď sa konštruktéri púšťali do tvorby nového radu automobilov. Neobvyklé nariadenie viedlo skutočne k pozoruhodnému výsledku. Keďže technologickí kreatívci začínali od nuly, vytvorili novú nekonvenčnú technológiu Skyactive. Dosiahli najvyšší kompresný pomer na svete, nakreslili nové prevodovky a spískali aj ľahkú konštrukciu, vďaka čomu je rada vozov Mazda 3 tak úsporná, ako len môže byť, a zároveň ponúka vzrušujúci a pohlcujúci zážitok z jazdy.

Ak sa rozhodnete zaloviť vo vodách trojkovej Mazdy, vybrať si môžete medzi štvordverovým sedanom a päťdverovým hatchbackom. Nech sa už ale rozhodnete akokoľvek, dynamickú jazdu si užijete v pohodlnom a bezpečnom prostredí zdokonaleného interiéru. Z kuchyne Mazdy vyšlo auto, ktoré je funkčne krásne zvonka a krásne funkčné zvnútra. Aby ste si jazdu na novej Mazde 3 vychutnávali ešte dlhšie, dostanete k nej zdarma aj predĺženú záruku na 5 rokov v hodnote 264€.

Pod kapotou trojkovej Mazdy driemu benzínové motory s objemom 1.5 (74kW/100koní) a 2.0 (88kW/120koní) v diesli sa vyrába motor 2,2 (110kW/150k). Do batožinového priestoru „napumpujete“ až 364 litrov nákladu. Ceny nových modelov začínajú už od 14590€.

Na vašu bezpečnosť dohliadnu technológie ako elektronický stabilizačný systém DSC, protipreklzový systém TSC, „svätá trojica“ ABS + EBD + EBA, signalizácia núdzového brzdenia ESS, čelné a bočné airbagy vodiča a spolujazdca, hlavové airbagy vpredu i vzadu, technológia i-Stop, elektrický posilňovač riadenia, či asistent rozjazdu do kopca (HLA) a ďalšie.

K pohodlnej jazde prispeje sedem palcová obrazovka systému Mazda Connect, ktorá je pripravená spolupracovať s vašim smartfónom, dvojzónová klimatizácia, parkovacia brzda, a okrem ďalších aj elektrické ovládanie predných a zadných okien.