Kultúra 2020. 05. 27.

Kino Tatra otvorí najskôr prvý júnový víkend

Na základe nariadenia krízové štábu sa podľa postupných uvoľňovacích procesov môžu otvorenia dočkať už inštitúcie prevádzkujúce kultúrne alebo športové udalosti. Maximálna kapacita návštevníkov je, avšak, len 100 ľudí a aj to len pri dodržaní prísnych nariadení. Z tohto dôvodu sa Kino Tatra v Komárne ešte rozhodlo nechať svoje dvere zatvorené.

Podľa nariadení môže v hľadisku sedieť maximálna kapacita 100 ľudí, v prípade ak je dodržané medzi divákmi jedno voľné sedadlo. Okrem toho je dôležitá pravidelná dezinfekcia a predaj nápojov a občerstvenia je na takýchto miestach priam zakázaný. Tieto nariadenia  tak platia aj pre Kino Tatra v Komárne, ktoré sa na základe týchto nariadení rozhodlo ešte neotvoriť.

„Naše kino má kapacitu 160 ľudí a v prípade dodržania dvojmetrovej vzdialenosti medzi návštevníkmi, čo má platiť nielen medzi sedadlami, ale aj radmi, by tak bolo dostupných len 45-50 miest. Vzhľadom na to, že polovica príjmu z lístkov ide prevádzkovateľovi, tak ešte aj pri „plnom“ kine by sme boli v strate,“ povedala pre Delta KN Erzsébet Csóka z marketingového sektoru pre Kino Tatra. Nevýhodu vidia aj pri zákaze predaja nápojov a jedla. Otvoriť by chceli následne v prvý júnový víkend.

Kino na svojej facebookovej stránke Kino Tatra Mozi tiež poprosilo o pomoc aj verejnosť: „Sme žiaľ v situácii, kedy síce úrady povolili otvorenie kín, ale okolnosti a nastolené pravidlá naďalej znemožňujú znova otvoriť naše brány. Tieto 3 mesiace vôbec neboli ľahké a straty, ktoré nás zasiahli sú takmer devastujúce. Práve preto sa obraciame na Vás, našich priaznivcov, s prosbou o pomoc, a to vo forme kúpy virtuálného lístka do kina. Suma bude v plnom rozsahu použitá na to, aby sme podporili naše úsilie otvoriť „Vaše“ kino behom najbližšieho mesiaca.“

Zdroje: deltakn, Kino Tatra Mozi