Mix 2019. 09. 26.

Komárňan zrenovoval Tatru z úplného vraku

Peter sa rozhodol, že si raz splní svoj sen. To sa mu podarilo tento rok, kedy dokončil renováciu svojej ikonickej Tatry 603. Tento proces mu ale zabral nemálo času, takmer 4 roky.

Mladík sa rozhodol pre obrovskú zmenu pre svoju Tatru 603 zo slávneho radu osobných vozidiel Tatra s prúdnicovou karosériou. Auto totiž prerábal z úplného vraku. „Trvalo mi to vyše 3000 hodín. 3000 hodín, čas rozdelený do 3 a pol roka,“ informoval na sociálnych sieťach. Ďalej uvádza, že ho to samozrejme stálo veľa námahy, času a nervozity. Ale ten výsledok určite stojí za to.

Auto prešlo kompletnou renováciou ako pieskovanie, vyvarenie, doladenie fúg, vytmelenie a lakovanie všetkých dielov. Ďalej renovačné práce prebehli pri brzdách motora, nápravách, elektroniky a čalúnenia.

Peter tiež napísal, že auto zrenovoval sám a pri tomto procese sa toho veľa naučil. Ako si môžete pozrieť v galérii, tak auto prešlo dlhú cestu do dnešnej podoby, ale finálna verzia sa naozaj podarila. My jeho majiteľovi prajeme veľa šťastných kilometrov.

Zdroj: FB- Dale Smith