Šport 2017. 08. 01.

Komárňanská capoeira ide domov

Komárňan a tréner capoeiry Tomáš Vu Thanh – známy pod menom Latinho – sa už čoskoro chystá navštíviť domov capoeiry. V Brazílii sa majster Európy z roku 2013 spolu so svojou žiačkou Stellou Vargovou zúčastnia seminárov i majstrovstiev, ktoré im pomôžu rozšíriť obzory aj schopnosti v tomto bojovom umení. „Keďže capoeiru trénujem celý život a venujem sa jej každodenne, cítim potrebu sa zlepšovať a čerpať nové skúsenosti. A toto je jeden z dôvodov prečo cestujem a plánujem ísť do Brazílie. Tam je to jednoducho iný level,“ tvrdí Latinho s tým, že trénovať v tamojších kluboch je neoceniteľná skúsenosť.

Na trase medzi mestami Rio de Janeiro, Salvador a Brasilia budú naberať nové skúsenosti a hlbšie spoznávať kultúru, ktorá je pre capoeiru nenahraditeľne dôležitá. V hlavnom meste sa potom zúčastnia majstrovstiev, kde môžu okamžite otestovať nové poznatky. „Mojim hlavným cieľom bude v Brazílii načerpať čo najviac skúseností, ktoré mi pomôžu pri rozvoji capoeiry u nás na Slovensku! Už doteraz sa nám podarilo vybudovať tomuto športu skvelé meno u nás i v zahraničí,“ tvrdí Latinho, ktorého klub Vem Camará Capoeira sa rozrástol z Komárna aj do ďalších miest na Slovensku a Maďarsku. O stúpajúcej popularite podľa neho svedčí aj návštevnosť brazílskych majstrov v Komárne. Tí berú tunajších cvičencov ako profesionálov, ktorí prezentujú zdravý športový životný štýl.

Cesta do Brazílie samozrejme nie je zadarmo a hoci väčšiu časť už majú reprezentanti Komárna pokrytú, stále je do čoho investovať. „Chceme ísť do Brazílie čo najlepšie pripravení, plne sa sústrediť na to, čo nám môže ponúknuť. Preto uvítame každú pomoc. Zo srdca chcem poďakovať mojim sponzorom, ktorí ma podporujú počas mojej cesty po Brazílii, alebo počas celého roka a veria mojej práci,“ hovorí tréner Latinho s tým, že celú jeho cestu budú všetci môcť sledovať na Instagramovom účte @latinhocapoeira88.

Partneri:
Maklérsky dom Univerzál – Dániel Palmay
Mercedes Benz Nové Zámky – Robert Zauko
MYPROTEIN – Jakub Brtko
www.powearwear.sk (Reebok Nike športové oblečenie)
Chirurgická ambulancia Attila Horváth
Faxcopy – potlač a predaj kancelárskych výrobkov
Zmenáreň Komárno – István Szevecsek
Shushiko Komárno – Ladislav Riszdorfer
Peter Kis