Šport 2019. 11. 13.

Komárňanský tím uspel na majstrovstvách Európy v capoeire

Začiatkom Novembra sa konali majstrovstvá Európy v capoeire v Českom Liberci. Komárňanský tím, spolu inštruktorom Latinom, reprezentovali Slovenskú republiku. Zastúpenie na šampionáte mali juniori, začiatočníci, pokročili, ale aj profesionáli.


Sobota patrila eliminačným kolám. V nedeľu sa konečný počet súťažiacich postupne preriedil a do finále sa prebojovali najlepší štyria.
Komárňanom sa podarilo prebojovať do semifinále v každej kategórii, čo, podľa konkurencie, klub označil za obrovský úspech.

Tomášovi Vu Thanhovi, lepšie známemu ako Latino, sa napokon podarilo vybojovať titul majstra Európy. Reprezentantky Stella Varga a Žaneta Chytrá boli ocenené ako najlepšie ženy vo svojich kategóriách.

Sme veľmi radi, že sa capoeira v Európe posunula takto vysoko a je o ňu veľký záujem. Svedčí o tom aj návštevnosť na medzinárodných hrách. Ďakujeme každému, kto náš tým podporil na ceste za úspechmi! Nič nie je krajšie, než keď počujete Slovenskú hymnu na majstrovstvách! -Tomáš Vu Thanh

Slovensko reprezentovali: Alex Sitár (junior), Vladimír Solčany, Žaneta Chytá, Stella Varga, Norbert Tureček, Tomáš Vu Thanh, Gábor Bíro, Viktória Bóžić, Eszter Tari a v neposlednom rade Peter Bacigál.