Šport 2012. 09. 07.

Komárňanská capoeira sa presadila aj v Brazílii

Česko-slovenskí capoeiristi si na dvojtýždňovej výprave do Brazílie veľmi neoddýchli, no kvôli tomu tam ani nešli. 

„Išli sme v druhej polovici augusta a podarilo sa nám navštíviť mestá ako Sao Paolo, Campinas, Rio de Janeiro, Victoria a Itanuas, kde sme sa zúčastnili seminárov, ktoré viedli rôzni mestrovia capoeiry,“ spomína na cestu do Brazílie komárňanský tréner Graduado Latinho. Počas posledných štyroch dní sa stali súčasťou otvorených hier Capoeiry v Itanuas, kde mali možnosť stretnúť mnohých capoeiristov z celého sveta.

„Ja som súťažil v najvyššej skupine 43 závodníkov, kde boli samozrejme najväčšou konkurenciou domáci Brazílčania,“ hovorí Latinho. Tí samozrejme majú capoeiru za svoj národný šport a majú ju poriadne natrénovanú. „Podarilo sa mi presť cez elimináciu medzi 16 najlepších a získať cenu za najlepšie Sao Bento, čo je taká rýchlejšia bojová hra,“ a hoci sa ďalej nedostal, i tak ide o veľký úspech.

Je teda jasné, že aj v Brazílii už počuli o kvalitnej slovenskej Capoeire. Ako dodal Latinho na záver, s novými skúsenosťami, inšpiráciou a motiváciou sa pustí do ďalšieho rozširovania Capoeiry v Komárne a na Slovensku. Práve to sa počas víkend 19. – 23 októbra bude diať v telocvični ZŠ Pohraničnej, kde sa chystá prvý workshop tejto sezóny s Mestrom Pacocom z Brazílie a zúčastniť sa ho môže každý od úplných začiatočníkov, až po pokročilých. Prednedávnom začali cvičiť aj rodičia detí, ktoré tréningy navštevujú už dlhšie. Zo začiatku je to vraj trochu náročné, ale výsledok je potom super.

Viac informácií nájdete TU!

Tréningy capoeiry v Komárne vedie graduado Latinho v telocvični na ZŠ Pohraničná:
Štvrtok:
Deti (5-7) 16:00-17:00
Deti (8-14) 17:00-18:00
Dospelí a pokročilí 18:00-19:30

Nedeľa
Deti (5-7) 16:00-17:00
Deti (8-14) 17:00-18:00
Dospelí a pokrocilí 18:00-19:30